Poszukiwali zagubionego grzybiarza

  • 10.09.2020, 09:26 (aktualizacja 10.09.2020, 17:25)
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Poszukiwali zagubionego grzybiarza © KP PSP w Braniewie
WILKI. W środę (9 września) policjanci oraz strażacy zaangażowani zostali do poszukiwań zaginionego mężczyzny, który wybrał się do lasu na grzyby.

68-letni mieszkaniec gminy Braniewo po kilkudziesięciu minutach chodzenia po lesie stracił orientację i nie mógł dotrzeć do zaparkowanego pojazdu. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Wilki (gm. Braniewo). Po kilkudziesięciu minutach braniewscy policjanci dotarli do zaginionego mężczyzny, który z uwagi na zmęczenie oraz stan zdrowia nie mógł swobodnie przemieszczać się po lesie.

Do działań skierowano również strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków-ochotników z Lipowiny i Gronowa. Z uwagi na trudny teren odnaleziony grzybiarz został przetransportowany pożarniczym quadem przez strażaków a następnie przewieziony pojazdem pożarniczym do załogi zespołu ratownictwa medycznego.

Całe zdarzenie na szczęście zakończyło się szczęśliwie dla zagubionego grzybiarza. Przez cały czas utrzymywał on kontakt telefoniczny z mundurowymi, którzy przeszukiwali las.

 

Informacja prasowa Komendy Powiatowej Policji w Braniewie:
W środę (09.09.2020r.) oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o tym, że w jednym z okolicznych lasów zabłądził grzybiarz. Zagubiony starszy mężczyzna, który oczekiwał na pomoc przy ogrodzeniu wśród drzew, stracił orientację w terenie i od paru godzin bezskutecznie próbował wrócić do domu. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, do działań zaangażowano także strażaków. Funkcjonariusze dostrzegli na drodze leśnej pojazd 68-latka, a następnie ruszyli pieszo jego śladem. Mundurowi uruchomili sygnały dźwiękowe, licząc, że nakierują odpowiednio grzybiarza. Niestety mężczyzna miał problemy ze słuchem. Po pewnym czasie patrol napotkał innego grzybiarza, który podpowiedział im, gdzie mogą znaleźć płot, o którym wspominał  zagubiony. Po przejściu niespełna dwóch kilometrów policjanci zauważyli siedzącego na ziemi 68-latka, który był kompletnie wyczerpany i nie miał siły odpowiadać na nawoływania funkcjonariuszy. Mężczyzna był schorowany i miał problemy z poruszaniem się, a szukając drogi powrotnej wspomagał się kijem znalezionym w lesie. Policjanci udzielili pomocy 68-latkowi, a następnie przekazali go pod opiekę lekarzy.
Podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

 

 

 

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe