Ośrodek pomocy społecznej. Zmiana na stanowisku dyrektora

  • 03.09.2020, 18:32 (aktualizacja 05.09.2020, 08:04)
  • Wojciech Andrearczyk
Ośrodek pomocy społecznej. Zmiana na stanowisku dyrektora © UM w Braniewie
BRANIEWO. Agnieszka Pietnoczka została nowym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie. Pietnoczka zastąpiła na tym stanowisku dotychczasowego dyrektora – Jarosława Kellera – który odszedł na emeryturę.

Nowa dyrektor ma wykształcenie wyższe o kierunku pedagogika, specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym w pomocy społecznej.

— Pani Agnieszka posiada wszelkie predyspozycje do piastowania stanowiska dyrektora MOPS – nie tylko ze względu na posiadane kwalifikacje, wykształcenie kierunkowe i doświadczenie zawodowe, ale także nie mniej istotne cechy charakteru, tak potrzebne w pracy przy pomocy społecznej — mówi burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

Do zadań dyrektor MOPS należeć będzie kierowanie i organizowanie pracy MOPS, realizowanie zadań zawartych w statucie, wykonywanie obowiązku pracodawcy w stosunku do zatrudnionych pracowników, przygotowywanie wewnętrznych dokumentów związanych z funkcjonowaniem MOPS, zapewnienie właściwej organizacji pracy, utrzymywanie w należytym stanie powierzonych zasobów majątkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz prowadzenie prawidłowej oraz zgodnej z przepisami prawa gospodarki finansowej.

Agnieszka Pietnoczka zastąpiła na dyrektorskim stanowisku Jarosława Kellera, który odszedł na emeryturę. Były dyrektor pracował w braniewskim MOPS od 1 lipca 1990 r. a następnie (od 5 czerwca 2006 r.) na stanowisku dyrektora.

 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 08.09.2020, 19:30
Niech się lepiej przyjrzą osobom biorącym świadczenie,które specjalnie
unikają pracy aby dostać z mopsu,jeszcze narzekają na kiepskie paczki żywnościowe
Obserwator
Obserwator 07.09.2020, 18:01
Czy są jeszcze wolne etaty dyrektorskie w B raniewie do obsadzenia znajomymi Burmistrza ?
Remek
Remek 09.09.2020, 15:05
Słuszne spostrzeżenie
Renek
Renek 07.09.2020, 20:09
Oj, ale ktoś ma ból ***. Ciekawe – nie udało się dostać na stołek, czy jakiś rozżalony klient MOPS-u?
Wierny kibic Pani Agnieszki
Wierny kibic Pani Agnieszki 07.09.2020, 15:10
Pani Agnieszko, życzę Pani bezstronności, sumienności i niesienia pomocy osobom faktycznie potrzebującym. Jak patrzę na to co się dzieję w MOPS to ręce opadają. Może Pani doświadczenie zawodowe będzie dla mnie światełkiem w tunelu, że jednak Panie pracujące w MOPS będą pomagać wychodzić z marginalizacji ludziom a nie gorzej ich pogrążac i utrwalać, że jednak pomoc MOPSU jest wieczna...z pokolenia na pokolenia.
Ola
Ola 07.09.2020, 21:38
Zgadzam się z wiernym kibicem Pani Agnieszki. To bardzo sumienna i sprawiedliwa osoba. Pamiętam Pani Dyrektor wchodząca w życie naprawdę rodzin bardzo trudnych i obserwując Panią Agnieszkę wiem że jest osobą bardzo, bardzo mocno prscujaco i sprawiedliwa. Mam nadzieję, że Pani Dyrektor swój mocny charakter pokaże nie kierując się koleżeństwem w Mopsie z paniami socjalnymi. Przepraszam najmocniej, ale pamiętam widok Pani socjalnej która spożywała obiad zamknięta swoim pokoju. Obiad był przeznaczony dla osób biednych, którym naprawdę forma tej pomocy byłaby niezbędna. Pani Dyrektor, proszę jak dotąd kierować się secem, nie koleżankami.
mario
mario 04.09.2020, 14:41
to mógł już Pan burmistrz doprecyzować jakie to wykształcenie jest potrzebne do piastowania stanowisk dyrektorskich w Braniewie.
Renek
Renek 04.09.2020, 16:46
Zwykle jest to sprecyzowane w ogłoszeniach. Tutaj np., oprócz wykształcenia wyższego, wymagana była specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej zgodnie z art. 122 ust. 1ustawy z dnia 12 marca 2014r. o pomocy społecznej ( t.j. Dz.U. z 2019 poz. 1507 zzm.)

http://www.bip.braniewo.pl/ogl…

Pozostałe