Żołnierz na podium na Rykowisku

  • 02.09.2020, 17:27 (aktualizacja 05.09.2020, 08:05)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Żołnierz na podium na Rykowisku © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Kpt. Damian Krysztofiak z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej stanął na podium ogólnopolskich zawodów „Rykowisko Ultra Trail”. Wystartował na dystansie „Rącza Łania”, który polegał na przebiegnięciu trasy o długości 72 km o przewyższeniach sięgających 1500 metrów.

Kpt. Damian Krysztofiak po zwycięstwie na Łotwie w wymagającym biegu „Baltic Warrior 2020” podczas VI zmiany PKW ŁOTWA, teraz podjął się kolejnego ciężkiego wyzwania.

„RYKOwisko Ultra Trail” to bieg organizowany przez i dla miłośników sportu, rekreacji i pasjonatów biegania w terenie. Ma formę towarzyskiego i amatorskiego rajdu terenowego odbywającego się w leśnej scenerii, a trasa poprowadzona jest m.in. ścieżkami Gostynińsko–Włocławskiego Parku Krajobrazowego. RYKOwisko Ultra Trail zadebiutował 6 lat temu. Biegi rozgrywane są na trzech dystansach tj. Szybkie Badyle 36K, Rącza Łania 72K i Rogacz 108K.

Kpt. Damian Krysztofiak z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej pokonał dystans „Rącza Łania 72K” z czasem 7 godzin 28 minut 36 sekund i zajął trzecie miejsce, tracąc do zwycięzcy 13 minut, a do drugiego miejsca 7 minut. Z kolei przewaga nad czwartym zawodnikiem wyniosła aż 18 minut. Był jedynym zawodnikiem reprezentującym Braniewo i 9 Brygadę. Jak sam mówi, „to dopiero początek sukcesów w bieganiu na długich dystansach”.

 

 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe