Mecz pamięci: burmistrza, dyrektora, trenera

  • 31.08.2020, 14:39 (aktualizacja 02.09.2020, 17:18)
  • Wojciech Andrearczyk
Mecz pamięci: burmistrza, dyrektora, trenera
BRANIEWO. 5 września (sobota) w Braniewie rozegrany zostanie Braniewski Memoriał Piłkarski imienia Henryka Mrozińskiego, Sławomira Bielewicza i Czesława Staszczyńskiego.

Start rozgrywek nastąpi o godz. 11:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Botanicznej 4 w Braniewie.

Miejski Ośrodek Sportu „ZATOKA” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w meczu.
 

Zgłoszenia:

 

Burmistrz, dyrektor trener

Henryk Mroziński był nie tylko wójtem Gminy Braniewo (w latach 1996-2002) i burmistrzem Braniewa (2002-2014), ale był także wielkim pasjonatem sportu. Piłka nożna była jedną z ulubionych dyscyplin burmistrza. Kibicował Zatoce Braniewo, wspierał klub, sam także występował na boisku.
Henryk Mroziński zmarł 8 stycznia 2015 r. Miał 58 lat.

Sławomir Bielewicz w latach 2002-2015 r. był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu w Braniewie. Od zawsze był związany ze sportem, szczególnie z piłką nożną. Był członkiem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz sekretarzem Miejskiego Klubu Sportowego „Zatoka”. Wspólnie z kolegami tworzył zespół „Darzbór Glinka”.
Sławomir Bielewicz zmarł 3 sierpnia 2016 r. Miał 63 lata.

Czesław Staszczyński to legenda braniewskiego sportu. Odszedł w miejscu, które było jego ukochanym – na terenie stadionu. Pilnował tego obiektu, udzielał rad młodym sportowcom. Zawsze i niezmiennie cieszył się szacunkiem kolejnych wychowanków.
Był trenerem, wychowawcą wielu pokoleń sportowców, od zawsze był związany z braniewską Zatoką. Całe swoje życie poświęcił sportowi i trenowaniu młodych zawodników (i zawodniczek) piłki nożnej. W 2014 r. został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową „Za zasługi dla Sportu”, przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.
Czesław Staszczyński zmarł 19 stycznia 2016 r. Miał 80 lat.

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe