Nowy rok szkolny w czasie pandemii koronawirusa

  • 28.08.2020, 19:12 (aktualizacja 28.08.2020, 19:17)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Nowy rok szkolny w czasie pandemii koronawirusa © pixabay
BRANIEWO. Dzieci z Braniewa od 1 września wracają do szkół i przedszkoli. Poszczególne placówki przygotowały odpowiednie wytyczne, do których będą musieli dostosować się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

— W tym roku – znacznie odbiegającym od standardów, do których przywykliśmy – niemal do samego końca nie było wiadomo, jak ten powrót do szkoły będzie wyglądał w praktyce — mówi burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki. — Czy nadal będzie to tryb nauczania zdalnego, system mieszany, czy może będzie to z powrotem nauczanie tradycyjne? Dzisiaj już wiemy, że będzie to trzecia opcja, czyli dzieci wracają do szkół. Oczywiście sytuacja epidemiczna w dalszym ciągu pozostaje skomplikowana. Dlatego właśnie nauczanie tradycyjne siłą rzeczy musiało ulec pewnym modyfikacjom, dostosowaniu do obecnej rzeczywistości. W skrócie – szkoły podstawowe, miejskie przedszkola oraz żłobek funkcjonować będą przy zwiększonym reżimie sanitarnym oraz zmienionych zasadach dotyczących między innymi przyjmowania oraz odbierania dzieci z poszczególnych grup wiekowych, przeprowadzania dezynfekcji pomieszczeń oraz znajdującego się w nich sprzętu, ograniczonego do niezbędnego minimum wstępu rodziców na teren placówek, czy też wprowadzeniu różnorodnego systemu organizacji przerw śródlekcyjnych oraz rozpoczęcia zajęć. To tylko część ze zmian w funkcjonowaniu placówek.

 

Informacja w sprawie funkcjonowania szkół i przedszkoli w Braniewie od 1 września 2020 r.

Przedszkola miejskie (Nr 2 i Nr 4) oraz Żłobek Miejski:
Placówki te funkcjonować będą przy zwiększonym reżimie sanitarnym. Przyjmowanie oraz odbieranie dzieci z poszczególnych grup wiekowych odbywać się będzie w różnych godzinach. Przeprowadzana będzie dezynfekcja pomieszczeń oraz znajdującego się w nich sprzętu. Wstęp rodziców na teren placówki zostanie ograniczony do niezbędnego minimum.


Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP:
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września dla poszczególnych klas w różnych godzinach.
Od 2 września szkoła pracować będzie przy wzmożonym reżimie sanitarnym (zostaną wydzielone klasy dla poszczególnych oddziałów szkolnych, funkcjonował będzie różnorodny system organizacji przerw śródlekcyjnych oraz rozpoczęcia zajęć). Wstęp na teren szkoły zostanie umożliwiony tylko rodzicom dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III.

(SZCZEGÓŁY: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu RP)


Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej:
Rozpoczęcie roku odbędzie się 1 września na terenie szkoły.
Od 2 września szkoła pracować będzie przy wzmożonym reżimie sanitarnym (zostaną wydzielone klasy dla poszczególnych oddziałów szkolnych oraz funkcjonował będzie różnorodny system organizacji przerw śródlekcyjnych). Wstęp na teren szkoły zostanie umożliwiony tylko rodzicom dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III.

(SZCZEGÓŁY: Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej).


Szkoła Podstawowa Sportowa Nr 6 im. Jana Pawła II z Oddziałami Przedszkolnymi:
Rozpoczęcie roku odbędzie się 1 września w różnych godzinach dla poszczególnych klas.
W dniach 2-4 września (środa-piątek) szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktycznych (wewnętrzna organizacja pracy zgodna z rozporządzeniem w sprawie organizacji roku szkolnego).
W dniach 2-4 września szkoła zapewni opiekę wychowawczą – zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zorganizować opieki.
Od 7 września szkoła funkcjonowała będzie stacjonarnie dla wszystkich klas przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Wstęp na teren szkoły zostanie umożliwiony tylko rodzicom dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III.

(SZCZEGÓŁY: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II)

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe