Sesja Rady Miejskiej Braniewa. Burmistrz z absolutorium

 • 26.08.2020, 13:20 (aktualizacja 26.08.2020, 13:34)
 • Wojciech Andrearczyk
Sesja Rady Miejskiej Braniewa. Burmistrz z absolutorium © UM w Braniewie
BRANIEWO. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Braniewa radni głosowali m.in. nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Braniewa Tomaszowi Sielickiemu.

Radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi Braniewa z tytułu wykonania budżetu miasta za 2019 rok. Pozytywną opinię w tej sprawie wydała Komisja Rewizyjna RM Braniewa, a także Regionalna Izba Obrachunkowa.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 13 radnych. 2 radnych (Leszek Dubicki i Wojciech Wakieć) wstrzymało się.

—  Rada wyraża pozytywną ocenę pana działalności finansowej — mówi Dariusz Frąckiewicz, przewodniczący RM Braniewa. — Rada nie wnosi zastrzeżeń do prowadzonej polityki finansowej, a jednocześnie w imieniu mieszkańców miasta chcę panu pogratulować i życzyć na następne lata sukcesów i podejmowania wielu działań, które będą odbierane przez naszych mieszkańców tylko pozytywnie. Dużo zdrowia i wytrwałości.

Burmistrz podziękował radnym za udzielenie absolutorium. Słowa podziękowania skierował także do swoich współpracowników i mieszkańców Braniewa.

— Bardzo dziękuję wysokiej radzie za udzielenie absolutorium, a to udzielone absolutorium dedykuję naszym mieszkańcom — mówi burmistrz Tomasz Sielicki. — Bo państwo radni wyraziliście poprzez to głosowanie wolę naszych mieszkańców. Ogromne podziękowania kieruję do państwa radnych, za wiele wspólnych, burzliwych spotkań, w czasie których wypracowujemy optymalne koncepcje, w którym kierunku nasze miasto powinno się rozwijać. Dziękuję za sugestie, podpowiedzi, za wszelkie słowa wsparcia. Jest to bardzo ważne. Wielkie słowa podziękowania kieruję do moich współpracowników, bo to tutaj, w murach tego urzędu, powstaje wiele koncepcji, rozwiewamy wątpliwości, a trudności razem rozwiązujemy. Szczerze i tak uczciwie: bardzo serdecznie im dziękuję! Burmistrz nie jest instytucją samodzielną, jeśli chodzi o rozwój i współpracę. Jest to kolektyw, jest to zespół ludzi, którzy mają wizję i realizuję tę wizję wspólnie na rzecz mieszkańców. Bardzo dziękuję mieszkańcom, za to że współpracują, wspierają i podsuwają koncepcje, pomysły, inicjatywy. Dziękuję!

RELACJĘ z sesji można obejrzeć poniżej:

 

 

 


 

Nowy drukowany numer Nowin Północnych
z
najdziecie w:

 • Urząd Miasta Braniewa
 • Braniewskie Centrum Kultury
 • Basen
 • Informacja Turystyczna
 • Urząd Gminy Braniewo
 • Żabka przy ul. Sikorskiego
 • Green Stuff na ul. Kościuszki
 • Poligrafia LASER Ksero Beata Andryskowska
 • Bricomarché
 • Starostwo Powiatowe w Braniewie
 • Bar „Przystanek u Andrzeja” w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy we Fromborku


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU!
Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa bezpłatna gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego – prosimy o KONTAKT.
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.08.2020, 13:54
W końcu merytoryczna sesja.
Gratuluje
Olek
Olek 04.09.2020, 06:06
CO???....

Pozostałe