Pies wpadł do rzeki. Uratowali go strażacy

  • 15.01.2016, 12:07 (aktualizacja 06.02.2016, 16:55)
  • St. kpt. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Pies wpadł do rzeki. Uratowali go strażacy KP PSP w Braniewie
W okolicach przepławki na rzece Pasłęce pies wpadł do wody. Zwierzę uratowali braniewscy strażacy.

O zdarzeniu strażacy dowiedzieli się dzisiaj (15 stycznia) około godz. 11.30. Na miejsce skierowano trzy pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej.

Okazało się, że pies wszedł na lód na rzece Pasłęce. Tafla załamała się pod ciężarem zwierzęcia i pies wpadł do wody. Niska temperatura wody oraz nagromadzony lód uniemożliwiał zwierzakowi wyjście na brzeg.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie przy wykorzystaniu sani lodowych oraz ubrań do pracy w wodzie dotarli do przestraszonego i wychłodzonego psa, który po kilku próbach wydobycia dał się złapać za obrożę.

Strażacka akcja trwała kilkanaście minut. Pies po wyciągnięciu na brzeg został przekazany zrozpaczonej właścicielce. Zwierzę trafiło do lecznicy.

St. kpt. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe