Projektantka i artystka nową dyrektor BCK

 • 03.08.2020, 17:45 (aktualizacja 03.08.2020, 17:45)
 • Wojciech Andrearczyk
Projektantka i artystka nową dyrektor BCK © Arch. Anny Kowalczyk i archiwum redakcji Anna Kowalczyk – znana dotychczas z projektowania sukni i organizacji imprez – została dyrektorką Braniewskiego Centrum Kultury
BRANIEWO. Anna Kowalczyk została wybrana dyrektorką Braniewskiego Centrum Kultury.

Aby zostać dyrektorem BCK należało między innymi posiadać wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: artystyczne, kulturalno-oświatowe, menadżerskie i zarządzanie), mieć co najmniej 5-letni staż pracy (uwzględnia się prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej z działalnością kulturalną), w tym co najmniej 2-letni staż pracy na stanowisku w instytucjach kultury lub placówkach oświatowych.

Kandydatką spełniające te (i inne) zamieszczone w ogłoszeniu o konkursie wymagania okazała się Anna Kowalczyk.

— Posiada ona wykształcenie wyższe o kierunku wychowania plastycznego na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności artystycznej oraz wymagany staż pracy w placówkach oświatowych — mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. — Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydatka zaprezentowała się jako osoba kompetentna, komunikatywna i kreatywna, jak również wykazała się kompetencjami organizacyjnymi i zarządczymi. Przedstawiona koncepcja funkcjonowania i rozwoju Braniewskiego Centrum Kultury im. Tadeusza Kopacza w Braniewie pozwoli na działanie instytucji na wysokim poziomie oraz na zaspokojenie w pełni potrzeb kulturalnych mieszkańców Braniewa.

Do obowiązków nowej dyrektor będzie należało m.in. zarządzanie i reprezentowanie BCK na zewnątrz, kierowanie bieżącą działalnością jednostki, zatrudnianie i zwalnianie pracowników, prowadzenie efektywnej gospodarki mieniem i środkami finansowymi oraz poszukiwanie i pozyskiwanie innych źródeł finansowania działalności statutowej.

— Mam ogromne plany względem Braniewskiego Centrum Kultury i tchnienia w społeczność nowego kulturalnego ducha — mówi nowa dyrektor BCK.

Z nową dyrektor umówiliśmy się na spotkanie po 9 sierpnia. Rozmowę ze spotkania będzie można przeczytać w Portalu Braniewo.

 

Anna Kowalczyk
Jest twórczynią modowej marki Psyhoholy, z wykształcenia artystą plastykiem, uzyskała dyplom w Katedrze Sztuk Pięknych z zakresu projektowania graficznego tkanin. Współorganizatorka i organizatorka imprez kulturalnych, pokazów mody, koncertów, wyborów miss, współpracuje z gwiazdami polskiej sceny filmowej, muzycznej, organizacjami, stowarzyszeniami oraz firmami prywatnymi.

 

 

 


 

Nowy drukowany numer Nowin Północnych
z
najdziecie w:

 • Urząd Miasta Braniewa
 • Braniewskie Centrum Kultury
 • Basen
 • Informacja Turystyczna
 • Urząd Gminy Braniewo
 • Żabka przy ul. Sikorskiego
 • Green Stuff na ul. Kościuszki
 • Poligrafia LASER Ksero Beata Andryskowska
 • Bricomarché
 • Starostwo Powiatowe w Braniewie
 • Bar „Przystanek u Andrzeja” w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy w Pieniężnie
 • Urząd Miasta i Gminy we Fromborku


 

SZUKAMY PUNKTÓW KOLPORTAŻU!
Jeśli chcieliby Państwo, aby w Państwa sklepach, firmach, zakładach pracy, instytucjach pojawiły się Nowiny Północne – nowa bezpłatna gazeta ukazująca się między innymi na terenie powiatu braniewskiego – prosimy o KONTAKT.
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yarpen Zigrin
Yarpen Zigrin 10.08.2020, 10:58
Ja mimo wszystko życzę owocnej pracy na tym stanowisku. Miejmy nadzieję, że nie będzie to miliard pomysłów, które mogą okazać się chałą. Temu miastu nie można dawać zbyt wielu możliwości, bo się ludzie zaczynają panoszyć i marudzić jak to źle, i że w Warszawie jest więcej wydarzeń niż tu. Bolesna prawda jest taka, że zarówno w tych większych miastach, jak i mniejszych - Dyrektorstwo to jedynie przedłużenie ramienia faktycznych władz miasta, i miejsca na popis jest raczej niewiele.

Mimo czytania internetowej bojówki braniewiackiej, Ja wciąż wierzę w istnienie jakiegoś tam Życia kulturalnego w Braniewie.

Powodzenia!

Atlas52e
Atlas52e 05.08.2020, 10:08
Widocznie marka modowa i współpraca z gwiazdami przynosi takie rewelacyjne dochody ze poszło się na państwową posadkę. To teraz czekać jak nam gwiazdy z Bemowizny załatwią gwiazdy w Braniewie. Czas na lans start.
Jolka k
Jolka k 06.08.2020, 16:41
Zapewne będzie występowała jako wielką gwiazda jej córka
Jerzy Staszewski
Jerzy Staszewski 06.08.2020, 17:38
Oj, zazdrośniczka, zazdrośniczka! :D Nie dość, że pani Ania została dyrektorką BCK, to jeszcze ma zdolną córkę. Faktycznie, straszne! :D
Jerzy Staszewski
Jerzy Staszewski 05.08.2020, 10:42
O, kolejny anonimowy zazdrośniczek :)))
Do Jerzego
Do Jerzego 06.08.2020, 16:44
Na pewno nie ma czego tej pani zazdrościć, szczególnie niektórych pracownic
Jerzy Staszewski
Jerzy Staszewski 04.08.2020, 19:55
I już się anonimowy żal wylewa. Tradycyjnie – malutcy ludzie, którzy nic w życiu nie osiągnęli, boją się pod swoim imieniem i nazwiskiem napisać opinię. Witamy w Braniewku i okolicach.
słaby jesteś
słaby jesteś 04.08.2020, 20:08
Jeżeli już, to w Braniewie wielki człowieku z osiągnięciami.
Jerzy Staszewski
Jerzy Staszewski 04.08.2020, 22:32
Nie, trolle mieszkają w Braniewku. Braniewianie – Ci rozsądni – w Braniewie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.08.2020, 19:50
Wątpię że ta pani długo będzie dyrektorem,jako nauczyciel się nie nadawała ,na pewno będzie miała wielkie aspiracje
Mega
Mega 30.08.2020, 13:59
Podobno błędy w pisowni, w dzienniku lekcyjnym robiła.
PUNKT
PUNKT 23.08.2020, 21:41
W PUNKT!
Warmii
Warmii 11.08.2020, 19:14
W rym mieście to widzę "nauczyciel" to kwalifikacje niezbędne, bo radny, bo sradny , najmądrzejsi, przestańcie farmazonić.
deep river
deep river 04.08.2020, 10:50
Przepraszam bardzo. Czy to jest spóźniony żart prima aprilisowy? Prosimy o listę wszystkich kandydatów biorących udział w "konkursie".
Warmii
Warmii 04.08.2020, 14:47
Kto by nie był w naszym mieście, gdzie nienawiść i hejt do innych to hobby a czasami sens życia. Nikt normalny nie chce być tutaj dyrektorem, zmieni się burmistrz a ta osoba będzie już przeklęta. Czy to wina akcji Wisła? Zawiść i ból krzyża, współczuję.
maria z pola
maria z pola 04.08.2020, 15:02
jakoś nie widzę tu hejtu i nienawiści. no może prócz twoich insynuacji, że każde stanowisko jest z nadania politycznego, albo układów.

Pozostałe