To nie pożar, to ćwiczenia w budynku starostwa

  • 28.07.2020, 11:10 (aktualizacja 28.07.2020, 12:29)
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
To nie pożar, to ćwiczenia w budynku starostwa © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. W ramach doskonalenia zawodowego braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowe w obiekcie Starostwa Powiatowego w Braniewie.

28 lipca, o godz. 7:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrał zgłoszenie o zadymieniu w jednym z pomieszczeń obiektu starostwa powiatowego. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej rozpoczęto ewakuację pracowników i osób znajdujących się w obiekcie starostwa.

Na miejsce pozorowanego pożaru skierowano cztery pojazdy ratownicze z PSP w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Silne zadymienie wypełniło pomieszczenia oraz ciągi komunikacyjne na czwartej kondygnacji obiektu. W wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane.

Na czas prowadzenia działań ratowniczych droga powiatowa w pobliżu budynku została zamknięta przez służby mundurowe. Działania strażaków prowadzone były zarówno od wewnątrz obiektu oraz z zewnątrz wykorzystując podnośnik hydrauliczny. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali z wykorzystaniem aparatów powietrznych. Dym parafinowy, który wypełnił pomieszczenia wewnątrz obiektu starostwa nie ułatwiał pracy dla strażaków, którzy przeszukiwania pomieszczenia w celu dotarcia do źródła pożaru.

Strażacy udzielili pomocy medycznej osobom poszkodowanym w wyniku pożaru a następnie przekazali je załodze zespołu ratownictwa medycznego. Nad bezpieczeństwem prowadzących działania strażaków czuwali funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

To kolejne ćwiczenia zrealizowane przez strażaków z KP PSP w Braniewie, w ramach doskonalenia zawodowego. Zmagania strażaków obserwował komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko oraz wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński.

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe