Nurkowie przeczeszą dno. W ruch pójdą też magnesy

  • 27.07.2020, 19:06 (aktualizacja 27.07.2020, 19:16)
  • Wojciech Andrearczyk
Sprzątanie rzeki Pasłęki
loadingŁaduję odtwarzacz...
BRANIEWO. 1 sierpnia (sobota), od godz. 9:00, przy kładce na rzece Pasłęce prowadzącej na rynek w Braniewie odbędzie się akcja „Czyste i Bezpieczne Wakacje”.

Ważną częścią akcji będzie sprzątanie brzegów i dna rzeki Pasłęki. W akcję mogą włączyć się wszyscy chętni (wystarczy zabrać ze sobą rękawiczki).

Śmieci będą wydobywane z rzeki za pomocą magnesów, a także przy udziale nurków.

W ramach akcji członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego Batory przygotują stoisko, na którym będzie można zapoznać się ze sprzętem, jaki na co dzień używają członkowie stowarzyszenia podczas prowadzenia poszukiwań. Będzie również można zapoznać się z praktycznym użyciem detektorów na małym torze testowym.

Celem akcji będzie również uświadomienie dzieciom, młodzieży i dorosłym, że woda – jako jeden z żywiołów – oprócz przyjemności może też stworzyć zagrożenie. Zwłaszcza gdy zignorujemy zagrożenia jakie nosi za sobą kąpiel w miejscach niedozwolonych oraz pod wpływem różnego rodzaju używek.

— Będzie to akcja prewencyjna związana z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, pokazem ratownictwa wodnego oraz medycznego dedykowanym mieszkańcom Braniewa oraz wszystkim tym, którzy chcą poznać metody udzielania pomocy osobom poszkodowanym — mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

W trakcie trwania akcji przeprowadzona zostanie także zbiórka charytatywna. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Powiatowego Domu Dziecka „Słoneczne Wzgórze” we Fromborku.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze Batory, grupa płetwonurkowa Scubomaniak, Green Camo wykrywacze metali Lublin, Polska Grupa Poszukiwaczy, kanał YouTube Odkrywca Żbik i goście specjalni wydarzenia – ekipa telewizyjna z programu „Poszukiwacze Historii” z Olafem Popkiewiczem. Przy aktywnym wsparciu Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe