Bezkluczykowy dostęp stanowi raj dla złodzieja. Zobacz, jak zabezpieczyć swój samochód!

  • 08.07.2020, 19:25
  • Artykuł partnera
Bezkluczykowy dostęp stanowi raj dla złodzieja. Zobacz, jak zabezpieczyć…
Nowoczesny samochód to nie tylko najwyższy poziom niezawodności oraz komfortu podczas jazdy, ale również ogromne ryzyko kradzieży. Takie auta cechują się niezwykle wysoką wartością rynkową i to nawet kilka lat po opuszczenie fabryki.

Innowacyjne systemy bezkluczykowego dostępu są bez dwóch zdań sporym ułatwieniem dla kierowców. Niestety, upraszczają one również pracę rabusia. Poznaj najlepszy sposób na zabezpieczenie Twojego auta przed nieoczekiwaną zmianą właściciela!

Kradzież samochodu na walizkę, czyli jak stracić drogocenne auto klasy premium w 10 sekund

W ostatnich latach ogromną popularnością w środowisku przestępczym cieszy się kradzież na tzw. walizkę. Każdy właściciel nowoczesnego samochodu klasy premium prawdopodobnie zna już ten termin na wylot. Dlaczego? Opatentowana przez rabusiów metoda wyróżnia się niezwykle wysoką skutecznością w przechwytywaniu sygnału niezbędnego do uruchomienia zamka drzwi. Na takie kradzieże narażeni są właściciele pojazdów wyposażonych w system keyless. Bezkluczykowy dostęp w teorii miał być ogromnym ułatwieniem dla kierowcy. Jak wygląda praktyka? Takie auta cieszą się sporą popularnością wśród lokalnych złodziejaszków. Zwłaszcza, że ich wartość może przekraczać nawet kilkanaście tysięcy euro, a znana w środowisku przestępczym walizka stanowi wydatek rzędu kilku dolarów. Keyless nie będzie żadną tajemnicą nawet dla urządzeń zakupionych w Chinach. To właśnie sprawia, że każdy właściciel pojazdu klasy premium powinien poważnie zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem drogocennego auta. Specjaliści twierdzą, że kradzież samochodu z systemem keyless nie trwa dłużej niż 10 sekund. Doświadczony złodziej połowę tego czasu przeznaczy na sforsowanie drzwi. Reszta to już uruchomienie silnika. Jak w największym skrócie wygląda przechwycenie takiego auta? Jeden z rabusiów podchodzi do auta trzymając w ręku walizkę. Po szarpnięciu za klamkę inteligentny system wysyła zapytanie do kluczyka. Wówczas drugi przestępca krąży w okolicach domu i ze swojej walizki próbuje znaleźć sygnał wysyłany przez nowoczesny kluczyk. Jeśli takowy znajdzie – auto zezwoli na wejście.

Schowaj kluczyk w specjalistyczny pokrowiec i nie martw się o kradzież samochodu!

Wiesz już, jak dokładnie działają współcześni złodzieje. Pora pomyśleć nad tym, jak można im tę pracę całkowicie uniemożliwić. Zabezpieczenie auta wyposażonego w system bezkluczykowego dostępu jest bardzo proste. Wystarczy zadbać o to, aby sygnał wysyłany przez kluczyk nie mógł przedostać się na zewnątrz. Strona internetowa e-Keyless.pl proponuje Ci nowoczesne etui, blokujące możliwość przechwycenia sygnału po naciśnięciu klamki samochodu. Pokrowiec wykonany ze specjalnej powłoki nano odcina urządzenie od otoczenia. Taki futerał jest nieuchwytny nawet dla najdroższych złodziejskich walizek, a jego koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Cena nader korzystna, biorąc pod uwagę straty wywołane ewentualną kradzieżą auta.

 

 

 

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe