Dziki biwak w rezerwacie przyrody

  • 07.07.2020, 20:13 (aktualizacja 23.07.2020, 15:17)
  • Adam Siemakowicz, RDLP w Olsztynie
Dziki biwak w rezerwacie przyrody © Ireneusz Płoski
NADLEŚNICTWO ZAPOROWO. Nietypowe miejsce do biwakowania wybrała sobie grupa młodych osób. Zamiast w miejscu do tego wyznaczonym namioty rozstawili w rezerwacie przyrody, nad jeziorem Pierzchalskim.

W wakacje coraz więcej ludzi wypoczywa na łonie przyrody, dlatego Straż Leśna baczniej zwraca uwagę na bezpieczeństwo przebywających w lasach oraz na porządek jaki po sobie zostawiają. Niestety, czasami jest potrzebna interwencja leśników.

Tak właśnie było w przypadku grupy młodych ludzi, którzy wypoczywali nad jeziorem Pierzchalskim (leśnictwo Dąbrowa w Nadleśnictwie Zaporowo, w gminie Płoskinia), w miejscu gdzie jest to zabronione.

— Naszą uwagę zwróciły namioty w pobliskim rezerwacie przyrody „Ostoja bobrów na rzece Pasłęka” — mówi Ireneusz Płoski, komendant posterunku Straży Leśnej z Nadleśnictwa Zaporowo. — Z uwagi na to, że na terenie rezerwatów przyrody obowiązuje zakaz biwakowania, zaśmiecania czy też rozpalania ognisk, nasza interwencja była konieczna. Zakończyła się nałożeniem jednego mandatu karnego i sześcioma pouczeniami, a wypoczywający musieli przenieść się na wyznaczone miejsce do biwakowania.

Adam Siemakowicz, RDLP w Olsztynie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 09.07.2020, 19:37
Bo to byl bobr co znal tysiac bitów. Pewnie jakis ciapciak z cipka i pod***
koleżanka Irka
koleżanka Irka 08.07.2020, 10:41
Teraz miejsce niedozwolone, a jakiś czas temu Irek sam w tym miejscu prowadził pole biwakowe.....
Kolega Irka
Kolega Irka 08.07.2020, 17:53
Czyżby? To był i jest rezerwat i nie było tu pola namiotowego.

Pozostałe