Od płonących śmietników zajął się dach szkoły

  • 07.07.2020, 12:39
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Od płonących śmietników zajął się dach szkoły © KP PSP w Braniewie
Pożar w Szkole Podstawowej w Nowicy (gm. Wilczęta). Najpierw paliły się śmietniki, później ogień przeniósł się na dach budynku.

6 lipca, o godz. 15:17, braniewscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze pojemników na śmieci zgromadzonych w pobliżu budynku szkoły podstawowej w Nowicy (gm. Wilczęta). Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej skierował na miejsce pożaru strażaków-ochotników z Wilcząt oraz Starego Siedliska.

Kilka minut później dotarła kolejna informacja, że ogień z palących się pojemników na śmieci przeniósł się na część konstrukcji dachu budynku szkoły. Na miejsce skierowano kolejne zasoby ratownicze w tym trzy pojazdy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie.

Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej działania gaśnicze z wykorzystaniem podręcznego sprzętu gaśniczego rozpoczęli pracownicy szkoły. Następnie działania gaśnicze rozpoczęli strażacy – zarówno od zewnątrz obiektu, jak również wewnątrz, próbując zminimalizować wielkość strat.

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji strażaków-ochotników z gminy Wilczęta udało się ograniczyć skutki pożaru. Strażacy po zlokalizowaniu pożaru przystąpili do sprawdzania pogorzeliska i dotarciu do ukrytych zarzewi ognia. Dodatkowo przeprowadzono prace rozbiórkowe i zabezpieczono konstrukcję dachu obiektu.

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe