Psi przyjaciele w codziennej służbie

  • 01.07.2020, 14:09
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Psy w Straży Granicznej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiaj obchodzimy Dzień Psa. O swoich czworonożnych przyjaciołach opowiadają funkcjonariusze Straży Granicznej. Niezawodne nosy psów służbowych i specjalne wyszkolenie sprawiają, że wraz z przewodnikiem tworzą zgrany zespół.

W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej służy 36 psów. Specjalizują się w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych i broni, narkotyków, tropią oraz posiadają wyszkolenie patrolowo-obronne.

Dzięki ich pracy udaje się wytropić przestępcę, odnaleźć zakazane substancje, nielegalne towary oraz zaginione osoby. Przewodnicy psów służbowych wraz ze swoimi podopiecznymi wspierają także inne służby.

Jednym z sukcesów może pochwalić się funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich wraz z psem patrolowo-obronnym. Juka podjął trop w przygranicznej miejscowości, a następnie doprowadził swojego pana do miejsca zamieszkania sprawcy włamania, w którym znajdowały się skradzione rzeczy.
Natomiast przewodnik psa służbowego z Placówki Straży Granicznej w Barcianach wspólnie z czworonożnym podopiecznym ujawnili pocisk i minę z czasów II wojny światowej.

Wyniki podopiecznych, czworonożnych przyjaciół nie byłyby możliwe, gdyby nie ich przewodnicy. To oni szkolą, kierują pracą i wspierają ich podczas różnych działań.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe