Mężczyzna utonął w stawie

  • 25.06.2020, 10:06 (aktualizacja 25.06.2020, 10:21)
  • bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Mężczyzna utonął w stawie © KP PSP w Braniewie
Świadkowie zdarzenia widzieli jak mężczyzna w trakcie kąpieli w stawie zniknął pod powierzchnią wody.

24 czerwca, o godz. 20:37, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrało zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie utonął w jednym ze stawów. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Robuzy (gm. Płoskinia).

Służby ratownicze zaalarmowali świadkowie zdarzenia, którzy widzieli jak mężczyzna w trakcie kąpieli w stawie zniknął pod powierzchnią wody.

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków-ochotników z OSP Długobór i OSP Płoskinia, Zespół Ratownictwa Medycznego z Pieniężna oraz patrol Policji.

Po kilku minutach intensywnie prowadzonych działań ratowniczych strażacy natrafili w wodzie na poszukiwanego mężczyznę, który został wydobyty ze stawu. Na brzegu przez kilkanaście minut ratownicy medyczni prowadzili medyczne czynności ratunkowe (resuscytację krążeniowo-oddechową).

Niestety, 45-letniemu mieszkańcowi gminy Płoskinia nie udało się przywrócić czynności życiowych.

 

bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe