Straciłeś pracę? Możesz pójść na wojskowe ćwiczenia

  • 24.06.2020, 18:26
  • mjr Dawid Trapiszczonek, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu
Straciłeś pracę? Możesz pójść na wojskowe ćwiczenia
Szansa na zarobienie pieniędzy dla osób, które na skutek pandemii straciły pracę. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej osoby takie mogą uczestniczyć w płatnych ochotniczych ćwiczeniach wojskowych.

W ćwiczeniach mogą wziąć udział żołnierze rezerwy, szkolenia są także przewidziane w ramach służby przygotowawczej (dla osób, które do tej pory z wojskiem do czynienia nie miały). Po jej ukończeniu osoby te mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Wszyscy powołani do służby otrzymają pełne wyżywienie i zakwaterowanie w jednostce wojskowej oraz gratyfikację finansową uzależnioną od posiadanego stopnia wojskowego i rodzaju służby. Szeregowy rezerwy może liczyć na około 3,5 tys. złotych miesięcznie.

Ćwiczenia trwają od 31 do 90 dni w jednostkach zlokalizowanych w garnizonie Elbląg (16 Pułk Logistyczny na ul. Łęczyckiej, 2 Dywizjon Przeciwlotniczy na ul. Kwiatkowskiego oraz Pułk Wsparcia Dowodzenia DWD P-W na ul. Królewieckiej).
 

Najbliższe dostępne terminy rozpoczęcia szkolenia:
• 13 lipca,
• 17 sierpnia,
• 14 września.

 

Więcej informacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Elblągu (ul. Królewiecka 169a) lub telefonicznie:
- ćwiczenia rezerwy: 261 313 475
- służba przygotowawcza: 261 313 477

mjr Dawid Trapiszczonek, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ona
Ona 30.06.2020, 13:17
Bujda z tą szkółka przygotowawczą, dzwoniłam i powiedzieli że ćwiczenia to ćwiczenia, a szkółka przygotowawa to szkółka!!nie ma możliwości na ćwiczeniach odbyć szkółki przygotowawczej,a jest napisanie że jest taka możliwość, a nawet można zostać żołnierzem zawodowym!!

Pozostałe