Tata w mundurze. Gdy mogą – nadrabiają stracony czas

  • 23.06.2020, 10:51 (aktualizacja 23.06.2020, 10:59)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Tata w mundurze. Gdy mogą – nadrabiają stracony czas © KPP w Braniewie
W trakcie służby stanowczy, bezwzględni wobec przestępców, z uporem dociekający prawdy, wyciągający konsekwencje wobec tych, którzy na to zasłużyli. W domowym zaciszu natomiast – czuli i opiekuńczy, czasami przymykający oko na przewinienia swoich pociech. Silne ramiona, które na co dzień zatrzymują przestępców, po pracy stwarzają azyl bezpieczeństwa dzieciom, w oczach których są niekwestionowanymi bohaterami.

Bez względu na charakter pełnionej służby – w patrolu, w białej czapce, czy przy dochodzeniowych aktach – w oczach dziecka to właśnie tata jest bohaterem. I jak się okazuje nie potrzebna mu do tego peleryna.

W trakcie pełnionej służby policjanci całkowicie oddają się swojej pracy, zapewniając bezpieczeństwo innym. Każdy tata policjant ma jednak świadomość, że jego ochrony oczekują nie tylko mieszkańcy, ale i jego najbliżsi, do których wraca po pracy.

— Nawet najcięższa służba w ułamek sekundy może zamienić się w najpiękniejszą chwilę, gdy wracasz zmęczony do domu, a w progu wita cię twoje dziecko rzucając ci się na szyję, ściskając z całych sił. Bo kocha i tęskni — przyznaje braniewski dzielnicowy.

Policyjny zawód jest wymagający i nie wiadomo, z czym przyjdzie zmierzyć się funkcjonariuszom kolejnego ranka. Są dni, w których tata wychodzi z domu, kiedy jego pociechy jeszcze śpią, a wraca nocą, gdy one zdążyły już usnąć. Wtedy liczy się każda wspólna chwila.

— Nie jest łatwo w chwilach, w których uświadamiasz sobie, że wychowanie dzieci stało się głównie zadaniem ich mamy — mówi funkcjonariusz pionu kryminalnego braniewskiej jednostki. — Ale, gdy tylko nadarza się okazja – nadrabiamy stracony czas. Moje dzieci wiedzą, że tata ma bardzo ważne zadania do wykonania. To co robię, robię przecież także dla ich bezpieczeństwa.

Ojcowie w policyjnych mundurach podkreślają, że sukces w służbie cieszy podwójnie, kiedy ma się z kim tą radością dzielić. Funkcjonariusze ci doskonale wiedzą, że ich działania są wzorem nie tylko dla lokalnej społeczności, o której bezpieczeństwo się troszczą. Poczynania policjantów bacznie śledzi ich potomstwo, które już teraz marzy, by w dorosłym świecie iść w ślady ojców.

Funkcjonariusze pytani o to, czego można im życzyć w dniu ich święta odpowiadali zgodnie, że chcieliby po prostu z każdej służby wracać bezpiecznie do swoich bliskich.

 

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe