Straż Graniczna nie dała się nabrać. „Fałszywka” nie przeszła

  • 22.06.2020, 17:03
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Straż Graniczna nie dała się nabrać. „Fałszywka” nie przeszła © WMOSG
Na drogowym polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mieszkańca obwodu kaliningradzkiego. Mężczyzna posłużył się podrobionym rosyjskim dowodem rejestracyjnym pojazdu.

20 czerwca cudzoziemiec do kontroli granicznej okazał dowód rejestracyjny przewożonego na przyczepie auta. Funkcjonariusz Straży Granicznej stwierdził, że blankiet jest podrobiony na wzór oryginalnego. Przypuszczenia te potwierdziła weryfikacja autentyczności dokumentu, przy pomocy urządzeń.

44-letni mężczyzna, który wiózł na przyczepie ciągnik siodłowy Mercedesa, został przesłuchany. Poddał się dobrowolnie karze i będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1 tys. złotych.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe