Absolutorium dla wójta i skargi prokuratury. Sesja w Płoskini [NA ŻYWO]

  • 18.06.2020, 22:54 (aktualizacja 18.06.2020, 22:55)
  • Wojciech Andrearczyk
Absolutorium dla wójta i skargi prokuratury. Sesja w Płoskini [NA ŻYWO] © Archiwum UG w Płoskini
19 czerwca o godz. 9:00 w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej Gminy Płoskinia odbędzie się sesja Rady Gminy Płoskinia.

W programie obrad między innymi przedstawienie Raportu o stanie Gminy Płoskinia za 2019 rok i debata nad nim, podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wójtowi Gminy Płoskinia wotum zaufania, przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu gminy za 2019 rok i przedstawienie sprawozdania finansowego za 2019 rok, a także przedstawienie informacji o stanie mienia gminy Płoskinia.

Następnie po przedstawionych opiniach dotyczących wykonania budżetu gminy i sprawozdania finansowego (m.in. Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie i Komisji Rewizyjnej) oraz podjęcia uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Płoskinia wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2019 rok radni przystąpią do podjęcia uchwały w sprawie udzielenia wójtowi Gminy Płoskinia Zbigniewowi Kowalskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2019 rok.

Radni podejmą uchwałę w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Płoskini za rok 2019, przyjmą ocenę zasobów pomocy społecznej za 2019 rok dla Gminy Płoskinia, przyjmą także sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płoskini za 2019 rok i sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Gminy Płoskinia z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami związanymi z działalnością pożytku publicznego i wolontariatem.

Radni rozpatrzą projekty uchwał w sprawie:
- zmiany Uchwały Nr X/93/2019 z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020-2028,
- zmian w budżecie gminy na 2020 rok,
- przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargi Prokuratora Rejonowego w Braniewie na uchwałę Nr XXXIII/186/2017 Rady Gminy Płoskinia z dnia 10 lutego 2017r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Płoskinia,
- przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargi Prokuratora Rejonowego w Braniewie na uchwałę Nr III/31/2019 Rady Gminy Płoskinia z dnia 28 lutego 2019r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty i ustalenia stawki za pojemnik.

Sesja zakończy się interpelacjami radnych Rady Gminy Płoskinia i wolnymi wnioskami.

 

OGLĄDAJ SESJĘ NA ŻYWO:

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe