Mimo trudności, ciągle się uśmiecha. POMÓŻMY FILIPOWI!

  • 17.06.2020, 19:39 (aktualizacja 17.06.2020, 19:41)
  • Wojciech Andrearczyk
Mimo trudności, ciągle się uśmiecha. POMÓŻMY FILIPOWI!
Filip Podlecki niebawem skończy 3 lata. Bardzo chciałby być zdrowym chłopcem, móc bawić się jak jego rówieśnicy. Niestety, od urodzenia walczy z ciężką chorobą.

„Fisiek” – jak mówią o nim rodzice – urodził się 29 lipca 2017 r. Mieszka z rodzicami w Braniewie. Jest bardzo pogodnym chłopcem, mimo wielu trudności ciągle się uśmiecha, bardzo chce być samodzielny, ale jego wiotkie mięśnie ograniczają mu normalne funkcjonowanie.

 

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >POMAGAM FILIPOWI<


Wiąże się to z wykrytą u niego bardzo rzadką i nieuleczalną chorobą genetyczną – to duplikacja w chromosomie drugim. Powoduje ona zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, opóźniony rozwój psychoruchowy oraz wiotkość łączno-tkankową.

— Synek ma problem z przemieszczaniem się – nie pełza, nie raczkuję, nie chodzi — mówi pan Marcin, tata Filipa. — Ciągle borykamy się z niedowagą, ma trudności z przełykaniem, nie mówi.

Ze względu na rozległy charakter wad chłopczyk wymaga stałej opieki wielu lekarzy specjalistów oraz codziennej, nieprzerwanej terapii prowadzonej m.in. przez fizjoterapeutę, logopedę, neurologopedę, osteopatę, terapeutę integracji sensorycznej.

— Filip wymaga długotrwałej i intensywnej rehabilitacji, by mógł samodzielnie siedzieć, w przyszłości być może uda mu się stanąć na nóżki i samodzielnie chodzić — mówi pan Marcin.

 

Każda złotówka jest dla Filipa cenna i bardzo istotna w perspektywie jego przyszłego leczenia i rehabilitacji...

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >POMAGAM FILIPOWI<

 

 


 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe