To już pewne: nie będzie Dni Braniewa 2020

  • 04.06.2020, 19:42 (aktualizacja 04.06.2020, 19:44)
  • Wojciech Andrearczyk
To już pewne: nie będzie Dni Braniewa 2020 © UM Braniewa
Tegoroczne Dni Braniewa są kolejną imprezą masową w regionie, odwołaną z powodu epidemii koronawirusa.

Tego można było się spodziewać. W tym roku wiele miast odwołuje swoje najważniejsze imprezy. W regionie odwołano m.in. Dni Elbląga i elbląskie Święto Chleba.

Jak podkreśla burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki chodzi tak o bezpieczeństwo mieszkańców, jak i o kwestie finansowe.
— Epidemia koronawirusa pokrzyżowała wiele tegorocznych planów, nie tak dawno zrezygnowaliśmy między innymi z inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego, co spotkało się ze zrozumieniem wnioskodawców — mówi burmistrz Sielicki. — Po wielu rozmowach i analizach podjęliśmy również decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Braniewa. Decyzja ta wiąże się głównie z troską o finanse miasta.

Burmistrz Braniewa dodaje, że prowadzone są rozmowy z wykonawcami, aby wystąpili w braniewskim amfiteatrze w przyszłym roku. Kogo ewentualnie zobaczymy na koncertach? Tego na razie nie wiadomo.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe