Włamywali się, kradli, byli paserami. Sześć osób z zarzutami

  • 26.05.2020, 16:26 (aktualizacja 27.05.2020, 14:35)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Kradzież narzędzi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
POWIAT BRANIEWSKI. Sześć osób zatrzymanych, a wśród nich sprawcy kradzieży, kradzieży z włamaniem i paserzy, przedstawione zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu oraz odzyskane elektronarzędzia – to efekt działań braniewskich kryminalnych. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kilkanaście tysięcy złotych.

W połowie maja oficer dyżurny braniewskiej komendy Policji został powiadomiony o kradzieży pieniędzy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że z jego mieszkania zniknęło 2,5 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni.

Zaledwie dwa dni później do policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy wskazujący na to, że zatrzymani 25- i 27-latek odpowiedzialni są najprawdopodobniej nie tylko za kradzież pieniędzy, ale i inne przestępstwa.

W przeciągu następnych dwóch dni do braniewskiej komendy trafiły kolejne cztery osoby. W grupie mężczyzn byli nie tylko podejrzani o kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, ale i paserzy. Na podstawie licznie zgromadzonych dowodów kryminalni mogli przedstawić podejrzanym zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu, do których dochodziło na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy.

Jak wynika z policyjnych ustaleń trzech z zatrzymanych w listopadzie 2019 r. włamało się do pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Płoskinia, skąd zabrali elektronarzędzia o wartości ponad 12 tys. złotych. Skradziony sprzęt trafiał następnie do paserów. Policjanci odzyskali większość utraconych przedmiotów.

Teraz podejrzani w wieku od 18 do 53 lat odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe