Budżet obywatelski musi poczekać

  • 20.05.2020, 11:46 (aktualizacja 21.05.2020, 14:18)
  • Wojciech Andrearczyk
Budżet obywatelski musi poczekać © UM Braniewa
BRANIEWO. Nie będzie w tym roku głosowania nad propozycjami do Budżetu Obywatelskiego Miasta Braniewa w 2020 roku. Decyzję taką władze miasta podjęły w porozumieniu z wnioskodawcami.

To przykra decyzja, ale podyktowana jak najbardziej racjonalnymi przesłankami — mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. — Spotkaliśmy się dziś w tej sprawie z wnioskodawcami, którzy jednogłośnie przychylili się do naszej decyzji.

Dlaczego podjęto taką decyzję?

Z jednej strony umotywowane jest to względami bezpieczeństwa osób, które chciałyby zagłosować na dany projekt, z drugiej zaś w dobie trwającej pandemii musimy myśleć o oszczędnościach, które mogą się przydać, by sfinansować inne pilne, nieprzewidziane wydatki — mówi Tomasz Sielicki. — Ze względu na koronawirusa kwestia budżetu obywatelskiego już przecież przesunęła się o kilka miesięcy, a to mogłoby stanowić znaczącą komplikację w znalezieniu odpowiednich wykonawców inwestycji, a przez to także do tego, by wybrany przez mieszkańców projekt udało się sfinalizować do końca bieżącego roku.

Przypomnijmy, że w pierwszej wersji głosowanie nad propozycjami do budżetu obywatelskiego miało się odbyć w marcu. Zarządzeniem burmistrza przeniesiono je na początek czerwca. Dzisiaj podjęto decyzję, że ten termin także nie jest realny.

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Braniewa złożono siedem wniosków. Zatwierdzonych zostało sześć:
1. Ekologiczny plac zabaw „Mrówka”,
2. Braniewska łąka kwietna,
3. Wspólnie gramy o trybuny,
4. Budowa pomnika Orła Białego,
5. Bezpieczeństwo przede wszystkim – mały czy duży o bezpieczeństwo dba, bo braniewianin tak już ma!,
6. Renowacja obiektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe