Miał narkotyki, mógł być pod ich wpływem. Kierował bez prawa jazdy

  • 06.05.2020, 19:05 (aktualizacja 21.05.2020, 14:19)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Miał narkotyki, mógł być pod ich wpływem. Kierował bez prawa jazdy
POWIAT BRANIEWSKI. Policjanci z braniewskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli nadjeżdżające auto. Za kierownicą siedział młody mężczyzna. Już od samego początku 22-latek zachowywał się podejrzanie, z opóźnieniem reagując na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia.

Przeprowadzone badanie wykazało, że w chwili kontroli był najprawdopodobniej pod działaniem marihuany. Mundurowi dokładnie sprawdzili pojazd kierowcy znajdując w jego wnętrzu woreczek z zawartością białego proszku. Użyty przez policjantów tester zidentyfikował substancję jako amfetaminę.

Nie były to jednak jedyne przewinienia młodego kierowcy. Mężczyzna podróżował z partnerką w zaawansowanej ciąży, a na tylnej kanapie auta siedziało troje dzieci, spośród których tylko jedno było przewożone w sposób prawidłowy. Co więcej, sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania.

Za popełnione wykroczenia 22-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 złotych. Z miejsca kontroli mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie zajęli się nim kryminalni.

Podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że prowadził pod działaniem środków odurzających – odpowie także za kolejne przestępstwo.

 

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś inny
Ktoś inny 06.05.2020, 20:21
Łał jakieś inne informacje niż pandemia 😁😁😁.
Wyczyn godny mistrza głupoty 😊.
Chcesz bierz ale po kiego UJ-a ciagasz ze sobą dzieci ?
Brawo 👏👏👏

Pozostałe