Pojechali i oddali krew. Bo krew jest potrzebna

  • 29.04.2020, 19:12 (aktualizacja 02.05.2020, 00:28)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Pojechali i oddali krew. Bo krew jest potrzebna © KPP w Braniewie
BRANIEWO-ELBLĄG. 20 minut, 450 ml – tyle dokładnie trzeba, by uratować ludzkie życie. Wiedzą o tym doskonale policyjni honorowi krwiodawcy, którzy po raz kolejny podzielili się z potrzebującymi swoją krwią.

Do elbląskiego punktu krwiodawstwa wyruszył niecodzienny patrol. Pięciu funkcjonariuszy z braniewskiej komendy zgłosiło się do oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, by podzielić się z innymi tym, co najcenniejsze. Przekazana przez policjantów krew trafi teraz do najbardziej potrzebujących, pośród których są m.in. poszkodowani w wypadkach, pacjenci oddziałów onkologicznych oraz osoby wymagające transplantacji.

— Ty też możesz oddać krew — mówią policjanci. — Dołącz do tych, którzy w tym trudnym dla wszystkich czasie wyciągają pomocną dłoń ku drugiemu, potrzebującemu człowiekowi. Każdy z nas ma w sobie życiodajny lek, którego jedyną fabryka jest ludzki organizm. Zostań czyimś bohaterem.

 

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe