Braniewianie dziękują policjantom. List i rysunek

  • 01.04.2020, 14:42 (aktualizacja 24.04.2020, 22:39)
  • Wojciech Andrearczyk
Braniewianie dziękują policjantom. List i rysunek
BRANIEWO. „W tym trudnym okresie dla nas wszystkich codziennie przez dwa tygodnie kontaktowali się ze mną policjanci i policjantki z Pana komendy (...). Rozmowy były przepełnione empatią oraz spokojem. Przy każdorazowym kontakcie funkcjonariusze pytali czy niczego nie potrzebuję, pytali również o mój stan zdrowia oraz samopoczucie w danym dniu”.

To tylko fragment pisma, jakie wpłynęło do nadkom. Tadeusza Telengi, komendanta powiatowego Policji w Braniewie. To reakcja na odwiedziny policjantów, którzy sprawdzali, czy mężczyzna przestrzega zasad kwarantanny.

Jak widać, wizyty policyjnego patrolu nie sprowadzały się jedynie do potwierdzenia obecności.

— Choć nawiązywany kontakt ze względów bezpieczeństwa nie jest bezpośredni, to nie stoi na przeszkodzie temu, by w krótkiej rozmowie telefonicznej spowodować uśmiech na twarzach kontrolowanych — przyznaje podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie. — Policjanci pytają swoich rozmówców o ich samopoczucie, upewniają się, że niczego im nie potrzeba, starają się podtrzymywać ich na duchu w tym trudnym czasie. Kiedy w oknie domu, którego mieszkańcy objęci są kwarantanną, pojawiają się dzieci – w służbowych radiowozach rozbłyskują policyjne światła. Tak niewiele wystarczy, by ujrzeć radość w oczach najmłodszych.
 

W jednym z okien braniewskich domów policjanci zobaczyli także rysunek. Patrol zaglądał tutaj przez ostatnie 13 dni. Najmłodsi mieszkańcy przebywający na kwarantannie w ten właśnie sposób podziękowali mundurowym za opiekę.


 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maggie
Maggie 02.04.2020, 21:58
Serce rośnie po przeczytaniu takiego artykułu...:D

Pozostałe