WESPRZYJ ZBIÓRKĘ na protezę. Pan Krzysztof stracił nogę

  • 22.03.2020, 08:06 (aktualizacja 24.04.2020, 22:41)
  • Wojciech Andrearczyk
WESPRZYJ ZBIÓRKĘ na protezę. Pan Krzysztof stracił nogę
BRANIEWO. To był dzień jak co dzień. Pan Krzysztof przyszedł do pracy i rozpoczął ją od czyszczenia taśmociągu. W tym czasie inny pracownik włączył maszynę, tym samym wprawiając taśmę w ruch...

❗❗❗ »WESPRZYJ ZBIÓRKĘ« ❗❗❗

— 9 marca tata poszedł do pracy, zaczął ją od tego, co robi każdego dnia – czyli czyszczenie maszyn na terminalu węglowym — mówi córka, pani Katarzyna. — Podczas czyszczenia taśmociągu w przesypie nawozowym, inny pracownik włączył maszynę, tym samym wprawiając taśmę w ruch.

Noga pana Krzysztofa została wciągnięta przez taśmociąg. Na miejsce wezwano strażaków, którzy musieli najpierw wyciąć część metalowej konstrukcji, aby móc bezpiecznie ewakuować pana Krzysztofa.

PRZECZYTAJ: Wypadek na terminalu. Rannego zabrał śmigłowiec

❗❗❗ »WESPRZYJ ZBIÓRKĘ« ❗❗❗

— Po przetransportowaniu taty helikopterem do szpitala w Olsztynie, dowiedzieliśmy się że stan zdrowia jest dobry — mówi pani Katarzyna. — Lekarze na początku amputowali mu nogę około 10 cm od kolana w dół. Jednak 19 marca lekarze uznali, że kości są bardzo zmiażdżone i trzeba amputować nogę w połowie uda. To był dla nas kolejny cios...

Córka pana Krzysztofa dodaje, że każdy kto zna jej tatę, wie, że jest osobą bardzo aktywną i pracowitą. Dlatego niezbędną do normalnego funkcjonowania jest mu proteza modularna.

— Nie jest łatwo prosić o pomoc, jednak zwracam się do wszystkich z prośbą o dorzucenie przysłowiowej złotówki na protezę i rehabilitację dla naszego taty, męża i dziadka — mówi pani Katarzyna. — I dziękujemy wszystkim, którzy już dorzucili coś od siebie. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni!

❗❗❗ »WESPRZYJ ZBIÓRKĘ« ❗❗❗

 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 27.03.2020, 21:39
W miejscach takich powinny być zabezpieczenia. Na zajezdni tramwajowej zanim ktoś wejdzie na poziom dachu, wyłączana jest trakcja - ostrzega o tym sygnalizacja zmieniająca barwę, są dodatkowe zamknięcia możliwości włączenia prądu.
W takim przypadku jak tutaj przy braku zabezpieczeń na czas czyszczenia maszyny firma powinna odpowiadać za to a Pan, który stracił nogę powinien starać się o potężne odszkodowanie.
kris
kris 22.03.2020, 19:03
Moim zdaniem to powinna zakupić w 100% firma w której był Pan zatrudniony.

Pozostałe