W domu samopomocy w Żelaznej Górze szyją maseczki

  • 18.03.2020, 11:15 (aktualizacja 24.04.2020, 22:43)
  • Inf. ŚDS w Żelaznej Górze
W domu samopomocy w Żelaznej Górze szyją maseczki © ŚDS w Żelaznej Górze
GMINA BRANIEWO. Choć w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze nie ma podopiecznych to dom tętni życiem. Pracownicy ośrodka i wolontariusze wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili na miarę swoich możliwości i posiadanych środków przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się panującej obecnie epidemii.

Przy zachowaniu zalecanych środków zapobiegawczych uruchomiona została produkcja maseczek ochronnych, których brakuje w naszym regionie, a które służą do tego, by minimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa COViD-19.

— Zdajemy sobie sprawę, iż same maseczki nie są wystarczającym i gwarantującym stuprocentowe zabezpieczenie rozwiązaniem problemu, ale jesteśmy głęboko przekonani, że nie możemy siedzieć z zawiązanymi rękoma — mówią pracownicy ŚDS.

W kolejnym etapie pomocy pracownicy ŚDS chcieliby także dotrzeć do osób, które nie mają prawnych opiekunów, ani mobilnych (zmechanizowanych) członków rodziny przez co mogą być odcięte od zaopatrzenia niezbędnego do przeżycia tego trudnego okresu. Jeżeli ktoś coś wie na temat takich osób może poinformować na Messengerze ŚDS na Facebooku lub telefonicznie pod nr. tel. 501 837 145.

 

Inf. ŚDS w Żelaznej Górze

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Braniewianka
Braniewianka 20.03.2020, 08:57
Brawo Wy.

Pozostałe