Silny wiatr i pożary. Strażacy w akcji

  • 13.03.2020, 19:49 (aktualizacja 24.04.2020, 22:44)
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Silny wiatr i pożary. Strażacy w akcji © KP PSP w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. 12 marca służba dyżurna Stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała kilkanaście zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Doszło także do pożarów – w Wyszkowie i Braniewie.

Silny wiatr łamał konary i przewracał drzewa ograniczając ruch na drogach powiatu braniewskiego. Niezbędne okazały się interwencje strażaków, którzy na bieżąco usuwali zalegające drzewa z dróg. W działaniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie, których wspierali strażacy-ochotnicy z jednostek OSP.

Oprócz walki ze skutkami silnego wiatru strażacy gasili również pożar sadzy w domu w Wyszkowie (gm. Lelkowo). Dodatkowo w godzinach nocnych strażacy gasili pożar budynku gospodarczego do którego doszło w Braniewie przy ulicy 9 maja.

Od wczesnych godzin porannych 13 marca wozy strażackie ponownie ruszyły do usuwania skutków silnego wiatru.

Łączny bilans zdarzeń, które strażacy usuwali w dniach 12-13 marca to ponad trzydzieści interwencji.

 

Pożar dachu domu przy ul. Krasickiego w Braniewie
11 marca, kilkanaście minut po godz. 16:00, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w domu przy ulicy Krasickiego w Braniewie. Na miejsce pożaru skierowano trzy pojazdy ratownicze z PSP w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy policji. Szybka interwencja strażaków ograniczyła rozmiar pożaru. Nikt z lokatorów nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru. Strażacy działania gaśnicze prowadzili zarówno od wewnątrz drewnianego poddasza, jak również z zewnątrz, wykorzystując w tym celu podnośnik hydrauliczny. Po kilkudziesięciu minutach intensywnie prowadzonych działań ratowniczych udało się zlikwidować powstały pożar.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe