Policjantom tłumaczył, że jest „pasjonatem militariów”

  • 28.02.2020, 10:44 (aktualizacja 29.02.2020, 20:53)
  • Inf. prasowa KWP w Olsztynie
Policjantom tłumaczył, że jest „pasjonatem militariów”
POWIAT BRANIEWSKI. Kara nawet 8 lat więzienia grozi 54-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Na posesji należącej do podejrzanego kryminalni zabezpieczyli m.in. ponad 300 sztuk amunicji, elementy broni, pociski artyleryjskie oraz granaty.

W minioną środę (25 lutego) po godz. 14:30 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że na terenie jednej z posesji mogą znajdować się broń oraz materiały wybuchowe. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy specjalizujących się w rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym. Policjanci już chwilę później potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli dokładne przeszukania.

W trakcie tych czynności kryminalni zabezpieczyli m.in. ponad 300 sztuk nielegalnie posiadanej amunicji, elementy broni, a także granat ręczny RG-42, minę przeciwpiechotną oraz pociski artyleryjskie. Do działań zaangażowano także funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Olsztyna.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

54-letni właściciel militariów z miejsca interwencji został doprowadzony do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty – posiadania bez wymaganego zezwolenia istotnych elementów broni, amunicji oraz posiadania materiałów wybuchowych, które mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla innych ludzi. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W czwartek zapadła decyzja o objęciu 55-latka policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.

 

 

Inf. prasowa KWP w Olsztynie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe