Znęcali się nad partnerkami. Teraz pójdą do więzienia

  • 16.02.2020, 11:36 (aktualizacja 16.02.2020, 20:37)
  • podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Znęcali się nad partnerkami. Teraz pójdą do więzienia
Najbliższe trzy miesiące spędzą w więziennej celi dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego. 43 i 55-latek stosowali przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swoich partnerek. Policyjne dochodzenia w tych sprawach wciąż trwają.

Do zatrzymania pierwszego z mężczyzn doszło w miniony wtorek, tuż po awanturze, którą wywołał. Funkcjonariusze wiedzieli, że tylko odseparowanie podejrzanego od pokrzywdzonej może zapewnić jej bezpieczeństwo. Tak też się stało. 43-latek z mieszkania został doprowadzony do komendy, a sprawą zajęli się kryminalni. 

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od lipca 2019 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką, pijany wyzywał ją, bił i wyganiał z domu. Co więcej, podejrzany odsiadywał już wyrok za przestępstwo znęcania, działał więc w tzw. recydywie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wystąpili wspólnie z prokuratorem o tymczasowy areszt wobec 43-latka. W piątek (14 lutego) zapadła decyzja, że najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi.

 

Taki sam los spotkał 55-letniego agresora. Policyjne dochodzenie przeciwko podejrzanemu trwało od grudnia zeszłego roku.

Z ustaleń kryminalnych wynikało, że mężczyzna znęcał się nad żoną, a podczas awantur, które wywoływał, poniżał kobietę oraz stosował wobec niej przemoc fizyczną.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w zeszły czwartek (13 lutego). Dzień później zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy trafił na salę rozpraw. Tam zdecydowano o aresztowaniu 55-latka na okres trzech miesięcy.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ziom
ziom 17.02.2020, 23:16
takie psy do budy na kilka lat

Pozostałe