Seniorzy będą mieli swoją radę

  • 11.02.2020, 12:58 (aktualizacja 25.02.2020, 18:32)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Seniorzy będą mieli swoją radę
BRANIEWO. W Braniewie ma szansę rozpocząć działanie Miejska Rada Seniorów. Seniorów, którzy chcieliby i mogą zostać radnymi, można zgłaszać do 14 lutego.

W styczniu tego roku burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów w Braniewie.
Kandydatów można zgłaszać do 14 lutego, do godz. 15:00 (decyduje wpływ zgłoszenia do Urzędu Miasta w Braniewie).
Formularz zgłoszeniowy i karty do głosowania znajdują się na stronie internetowej BIP w Braniewie.

Jaki może być zakres działań Miejskiej rady Seniorów? Patrząc na przykładzie innych miast, w których takie rady już istnieją – dość szeroki.
Rada może współpracować z władzami miasta przy podejmowaniu decyzji dotyczących oczekiwań i potrzeb ludzi starszych, może inicjować działania na rzecz seniorów, reprezentować seniorów podczas ważnych wydarzeń w mieście i poza nim, czy też wydawać opinie i formułować wnioski służące rozwojowi działalności na rzecz seniorów w mieście.
Szczegóły działania Miejskiej Rady Seniorów w Braniewie zostaną sprecyzowane w regulaminie.

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe