Nie ma pociągów, nie będzie też autobusów

  • 29.01.2020, 14:15 (aktualizacja 29.01.2020, 14:30)
  • red.
Nie ma pociągów, nie będzie też autobusów © Archiwum redakcji Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu
Od 31 marca 2020 roku z Braniewa do Olsztyna kursować będą jedynie autobusy prywatnego przewoźnika. O rezygnacji z finansowania autobusowej komunikacji zastępczej (w miejsce zawieszonych kursów pociągów) poinformował burmistrza Pieniężna Urząd Marszałkowski.

Kilka dni temu portal internetowy Rynek Kolejowy informował, że „PKP PLK od trzech lat nie może wybrać wykonawcy prac [remontowych – przyp. red.] na linii Olsztyn – Braniewo”.

PRZECZYTAJ: Braniewo: Linia do Olsztyna bez wykonawcy, ale będzie szykowany remont do Malborka

Remont tej linii jest prowadzony na odcinku z Gutkowa do Olsztyna. Stąd jakiś czas temu wprowadzono autobusową komunikację zastępczą na całym odcinku – z Braniewa do Olsztyna. Jednak – jak wynika z pisma przedstawionego przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie – komunikacja ta nie cieszyła się zainteresowaniem podróżnych.
 

„Uwzględniając znikome potoki podróżnych, a tym samym wysokie koszty rekompensaty dla Organizatora (…) niezbędnym jest zaprzestanie wykonywania przedmiotowej komunikacji z dniem 31 marca 2020 r.” — stwierdza w piśmie do burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo Wiktor Wójcik, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji (treść całego pisma – poniżej).


Wiadomo już także, że nie ma szans na remont całej linii do Olsztyna (co – między innymi – miało znacznie skrócić czas podróży do Olsztyna). Pisaliśmy o tym w czerwcu 2019 r. (PRZECZYTAJ: Nie będzie remontu całej linii kolejowej do Olsztyna).

WIĘCEJ na ten temat, a także na temat linii Braniewo – Elbląg przez Bogaczewo i Kolei Nadzalewowej w materiale Rynku Kolejowego.

 


 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
storczyk
storczyk 13.02.2020, 18:21
No to władza może chociaż pyknie jakiś dworzec autobusowy ?
peace
peace 06.02.2020, 11:28
My po prostu "walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym"
RYSZARD
RYSZARD 06.02.2020, 00:07
aż strach pomyśleć ile normalny człowiek musi zapłacić komuś żeby dojechać do tego zapizdowia,co z ludźmi którzy by chcieli studiować.koleje od dawna tak ustalały rozkład zeby nikt nie zdazył do pracy lub z pracy podobnie robią pekaesy dla przykładu pchają autobusy za prywatnym tańszym przewoźnikiem, bez celu i logiki,ludzie w mieście podmiejskimi jeżdżą na odległość 10-15 km za 3 zł ty wsiadasz do pks jedziesz 3 czy 10 a płacisz prawie 9 (skahdal i dzadostwo).Mówią żeby dziadkom zabierać prawko tylko ktoś się zastanowił czym ci biedni ludzie mają się dostać do lekarzy. do sklepów. N a wsiach niestety pozostały głównie kościoły i cmentarze najlepiej dochodowe bo kazdy kiedyś umrze a księza z zysku rzadko rezygnuja i już na parafialnych wprowadzają opłłaty OT TAKIE ŻYCIE JEST W KAPITALIZMIE MASZ KASE TO ŹYJESZ I POŻYJESZ NIE MASZ TO JESTEŚ DZIAD!!!!!!!!!!
Obywatel
Obywatel 01.02.2020, 19:03
Przejazd kolejowy przez ul. Królewiecką w Braniewie blokowany przez pociągi z węglem..ciągle przetaczanie zwłaszcza w godz. kiedy ludzie jadą do pracy i z pracy czyli 7-8 i 15-16!! Nie można coś z tym zrobić? Już nie mówię o tym że zniszczona jest droga przez tiry zwłaszcza przejazd kolejowy!!. Kiedyś ktoś mówił o wiadukcie ale pomysł upadł...jeśli przeczyta to ktoś z kolei...może chociaż godziny przestojów zmieńcie!!
Glan
Glan 31.01.2020, 18:28
Widać jakie mamy władze w starostwie. Nic nie potrafią załatwić, mieszkańcom powiatu tylko utrudniają życie, dzieciom zabierają stypendia, nie potrafią motywować młodzieży do działania, dbają jedynie o swoje stołki i tyłki.
Zdenerwowany
Zdenerwowany 31.01.2020, 21:30
To.nie starostwo tylko województwo
Gość
Gość 31.01.2020, 14:50
Ha najlepiej wszystko zlikwidować po po co ta linia ? trasa 100 kilometrów czas jazdy 2 godziny 30 minut. Skandal i niby to miasto to stolica województwa ,a z drugiej strony po co jeździć do tego Olsztyna przecież tam nic nie ma. Olsztyn za Trójmiastem w rozwoju lata świetlne z tyłu.
mieszkaniecc
mieszkaniecc 31.01.2020, 11:30
Mam wrażanie, że Urzędnicy Marszałka nie umieją liczyć. Z Olsztyna do Braniewa o godzinie 16:07 na pewno nie jeżdżą 24 osoby. W 60 osobowym autobusie wypełnienie jest około 55-60%. A piątki to około 100%. Jeżdżę tym autobusem to widzę. Nawet można stwierdzić, że od października to pasażerów przybyło.
Drodzy Braniewianie. Pamiętajcie w 2023 przy urnie kto Was odciął od świata tj od Olsztyna, a wcześniej od Elbląga (J.P. z PO)?
aagaj
aagaj 30.01.2020, 21:27
I co na to nasz "najlepszy" premier, że wykluczenie, że duże miasta itp. Jego bzdury !
CPK chce budowac , szprychy itp. ,
benek
benek 30.01.2020, 14:01
Łatwiej jest dostać się do trójmiasta niż stolicy naszego województwa,
Ciekawe co na to burmistrz lub radni miasta Braniewa?
rp
rp 30.01.2020, 10:43
Ciekawe co zrobią nasi włodarze.... W piśmie Pan Dyrektor zcedował temat na RADEX.... Tyle tylko że ostatni RADEX do Braniewa wyjeżdża z Olsztyna o 17:00.... Co mają zrobić podróżni, którzy wracają np z Warszawy lub pracują w Olsztynie na popołudniową zmianę... Takie akcje komunikuje się 2 lata wcześniej (a nie 2 miesiące) - aby zapewnić czas na znalezienie pracy poza Olsztynem, zamiast zasilać grono bezrobotnych ;( Ów Pan Dyrektor zapomniał tylko dodać, kto spowodował "znikome potoki podróżnych".... A kto pozwalał naz bardzo częste zmiany rozkładów jazdy (minimum 4-5 razy w roku), wprowadzanie komunikacji zastępczej pomijającej szereg małych miejscowości... Teraz rano AKZ przyjeżdża do Olsztyna o 7:02 - a młodzież szkolna zaczyna zajęcia o 8ej i ma "gdzieś" przesiadywanie na dworcu w oczekiwaniu na pierwszy dzwonek.... Chyba trzeba to pismo pokazać wiceministrowi infrastruktury Andrzejowi Bittelowi, który w grudniu u.r.użył sformułowania: " W nowym rozkładzie jazdy przykładamy dużą wagę do tego, aby zapewnić lepszą dostępność komunikacyjną mieszkańcom mniejszych miast i miejscowości. Znaczące zwiększenie oferty połączeń dalekobieżnych, jakie proponuje PKP Intercity w kolejnych powiatach, to element walki z wykluczeniem komunikacyjnym"
Braniewianka
Braniewianka 29.01.2020, 15:24
Ja ***e? Czy ktokolwiek potrafi zrobić coś dobrze w tej Polsce? Czy to jakiś żart? Jak ludzie mają jeździć do domu, nie każdemu pasują godziny firmy radex. Na serio czy rządzący mają aż tak wy***? Co mają zrobić ludzie bez samochodu?
rp
rp 30.01.2020, 13:37
z Braniewa najwcześniejszy autobus RADEXu do Olsztyna przyjeżdża o 8:50... Kilka/kilkanaście osób straci pracę.... a Później jak przywrócą pociągi powiedzą, że "znikome potoki podróżnych" (cyt. z pisma do burmistrza Pieniężna)
Podpis
Podpis 29.01.2020, 16:09
Kupić auto, zrobić prawo jazdy. XXI wiek mamy
Braniewianka
Braniewianka 29.01.2020, 16:27
No tak, bo pan widzi tylko czubek własnego nosa, nie ma Pan jakiejś wyobraźni społecznej że nie każdy może mieć samochód? Serio chyba jest Pan jakis ***nięty. Przez takich idiotow jest tak źle, może jeszcze "weź kredyt, zmień pracę". Żałosne.

Pozostałe