Policyjny pies na zasłużonym odpoczynku

  • 13.01.2020, 18:11 (aktualizacja 15.01.2020, 17:47)
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Policyjny pies na zasłużonym odpoczynku
BRANIEWO. Czara służyła w braniewskiej Policji. Brała udział w zabezpieczaniu imprez masowych, poszukiwała osób zaginionych, tropiła uciekających przestępców. Po 8-letniej służbie odeszła na zasłużoną „emeryturę”.

Czarę na co dzień można było zobaczyć wraz z jej przewodnikiem – asp. Tomaszem Gontarczykiem – podczas służby patrolowej. Przez 8 lat służyła pomocą między innymi podczas wykonywania przez policjantów czynności interwencyjnych, przeszukania terenu, czy zabezpieczania imprez masowych.

Przez ten czas najmłodsi mieszkańcy powiatu zdążyli ją poznać bardzo dobrze w czasie edukacyjnych spotkań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach działań pn. „Czy psy muszą gryźć?”. Wspólnie ze swoim przewodnikiem prezentowała tresurę i posłuszeństwo. O tym, że w sytuacji zagrożenia swojego partnera potrafi obezwładnić atakującego przekonali się niejednokrotnie mieszkańcy powiatu braniewskiego podczas corocznego Festynu Służb Mundurowych.

Po 8 latach przyszedł dla Czary czas na zasłużony odpoczynek. Resztę swojego życia spędzi oczywiście w najlepszym miejscu – u boku swojego dotychczasowego opiekuna i przewodnika.

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czara
Czara 14.01.2020, 08:52
APan do wojska
ziom
ziom 13.01.2020, 22:07
wielkie brawa...

Pozostałe