Bieg, słuchawki, muzyka. I chwila nieuwagi...

  • 07.01.2020, 19:32 (aktualizacja 15.01.2020, 17:48)
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Pieszy na drodze
loadingŁaduję odtwarzacz...
BRANIEWO. Prezentujemy ostatni ze spotów wykonanych w ramach projektu pod nazwą „Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa”. Tym razem z apelem do kierowców zwraca się kobieta, która bez zatrzymywania się wbiega na pasy...

Już od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, w jaki sposób mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Nadrzędna zasada – zanim wejdziesz na pasy, zatrzymaj się i rozejrzyj – zwiększa bezpieczeństwo nie tylko dzieci, ale i dorosłych pieszych.

Niestety, ci starsi często zapominają, że nie tylko powinni dostrzegać nadjeżdżający pojazd, ale i samemu być dostrzeżonym w okolicach przejść. O tym, że brak wzajemnej obserwacji na linii pieszy-kierowca może skończyć się tragicznie postanowili przypomnieć policjanci w kolejnym już edukacyjnym spocie.

Materiały, których celem jest edukacja zarówno pieszych, jak i kierowców w kwestii bezpiecznych zachowań na pasach powstały na potrzeby projektu. W filmach, w dosadny sposób ukazano w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń z udziałem pieszych. W realizację spotu zaangażowali się policjanci, członkowie ich rodzin oraz firma, którą zarządza emerytowany funkcjonariusz Policji.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Spot, który robi wrażenie. Efekt projektu „Patrz na mnie...”
Seniorki są wyjątkowo przekonujące. „Myślenie nie kosztuje”
„Patrz na mnie. Proszę”. Spot z udziałem 7-latki

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe