„Patrz na mnie. Proszę”. Spot z udziałem 7-latki

  • 16.12.2019, 19:19
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Patrz na mnie
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Patrz na mnie. Proszę” – to hasło kolejnego spotu stworzonego na potrzeby projektu edukującego pieszych i kierowców w kwestii bezpiecznych zachowań na przejściach dla pieszych. Z takim apelem do uczestników ruchu drogowego zwraca się 7-letnia Lenka, córka policjanta, która wystąpiła w spocie.

Ponad stu nagrodzonych uczestników konkursów, rozdanych tysiące odblasków, stworzone trzy profilaktyczne spoty, a przede wszystkim ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych – to efekt projektu ,,Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa”.

„Patrz na mnie” to nie tylko apel pieszych skierowany do kierowców, ale także komunikat od kierujących do niechronionych uczestników ruchu drogowego, by przed każdym przekroczeniem jezdni zachowali wszelkie środki ostrożności, czujnie obserwując tych, którzy właśnie dojeżdżają do przejść. Projekt miał na celu edukowanie pieszych w kwestii ich bezpieczeństwa na drodze, jak również kierowców pod kątem właściwych zachowań względem wspomnianej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na potrzeby projektu stworzone zostały spoty, mające na celu edukować zarówno pieszych, jak i kierowców w kwestii bezpiecznych zachowań na pasach. Filmy krótko, ale bardzo dosadnie pokazują w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń z udziałem pieszych. Spoty powstały dzięki wspólnym wysiłkom i zaangażowaniu policjantów, ich rodzin i firmy zajmującej się filmowaniem, którą zarządza emerytowany funkcjonariusz.

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ziom
ziom 29.12.2019, 22:47
Jest duzo przejsc dla pieszych niedoswietlonych ,nawet znaki informujace o przejsciach sa stare i nie widac ich z daleka.

Pozostałe