Krwiodawcy odznaczeni za dzielenie się cennym darem

  • 16.12.2019, 16:52
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Krwiodawcy odznaczeni za dzielenie się cennym darem © KPP w Braniewie
W uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża klubowi Honorowych Dawców Krwi PCK „Niebieska Kropla” przy Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie nadano Odznakę Honorową PCK. Wyróżniony został nie tylko klub, ale i policjanci, którzy od lat dzielą się najcenniejszym darem z innymi.

Przy okazji obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, w elbląskim Ratuszu Staromiejskim odbyły się uroczystości, podczas których osoby oraz instytucje szerzące idee PCK otrzymały odznaczenia oraz wyróżnienia. W tym wyjątkowym gronie znaleźni się także braniewscy policjanci.

W uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża Kapituła Odznaki Honorowej nadała Klubowi Honorowych Dawców Krwi PCK „Niebieska Kropla” przy Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie Odznakę Honorową PCK IV stopnia.

W trakcie uroczystości „Medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża” w dowód uznania za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju PCK uhonorowano 4 braniewskich policjantów – podkom. Krzysztofa Stodulskiego, asp. szt. Krzysztofa Chajęckiego, asp. szt. Kornela Piotrowskiego, st. asp. Macieja Sucheckiego oraz emerytowanego komendanta – insp. Grzegorza Sieńskiego.

„Niebieska Kropla” powstała w 2015 r. z inicjatywy podkom. Krzysztofa Stodulskiego – obecnego zastępcy naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego oraz ówczesnego komendanta braniewskiej komendy. Tylko w 2018 r. z tej jednostki policji popłynęły ponad 72 litry bezcennego leku do potrzebujących. Organizowane w komendzie akcje zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a swoją krwią wspólnie z policjantami dzielą się pracownicy cywilni, funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz mieszkańcy.

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe