Wojskowy radar obiektem strażackich ćwiczeń

  • 16.12.2019, 14:21
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wojskowy radar obiektem strażackich ćwiczeń © KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy ćwiczyli w jednostce wojskowej w Chruścielu. Scenariusz ćwiczeń zakładał wybuch pożaru w kontenerze gospodarczym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku wojskowego monitorującego przestrzeń powietrzną.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie, których wspierali pracownicy wojskowi obsługujący obiekty i urządzenia kontrolne. W trakcie ćwiczenia kontroli poddano poprawność działania systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Zadaniem przybyłych na miejsce pożaru strażaków było dotarcie do źródła ognia, przeszukanie silnie zadymionego pomieszczenia oraz odnalezienie i ewakuacja osób poszkodowanych. Strażacy skupili się na udzieleniu pomocy medycznej oraz sprawdzili praktycznie możliwość wykorzystania sprzętu ratowniczego. Dodatkowo ocenie poddano sposób przeprowadzenia ewakuacji przez pracowników jednostki wojskowej oraz sprawność sieci hydrantowej zlokalizowanej na terenie obiektu wojskowego.

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zapoznali się z obiektem i wyposażeniem w sprzęt ppoż.

W ćwiczeniach uczestniczyły trzy pojazdy ratownicze z PSP w Braniewie oraz zastęp WSP. Działanie oraz współdziałanie strażaków obserwował zastępca komendanta powiatowego PSP w Braniewie bryg. Krzysztof Bogusławski.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe