Łańcuszek celebrytka. Poznaj pochodzenie nazwy, zastosowanie i kruszce używane do produkcji

  • 13.12.2019, 20:37 (aktualizacja 13.12.2019, 20:45)
  • Artykuł partnera
Łańcuszek celebrytka. Poznaj pochodzenie nazwy, zastosowanie i kruszce używane do produkcji
Złote celebrytki są w tej chwili najmodniejszym i najpopularniejszym rodzajem biżuterii na świecie. Fenomen tego typu łańcuszków dotarł również do Polski i dziś niemalże każdy jubiler w swoim asortymencie posiada dodatki, które niegdyś zarezerwowane były dla największych gwiazd światowego kina. Chcesz zdobyć więcej informacji na temat celebrytek? Zapraszamy do lektury!

Krótka kartka z historii. Zobacz, skąd wziął się fenomen złotego łańcuszka typu celebrytka

Celebrytka to rodzaj naszyjnika, który kilka lat temu został rozsławiony przez zagraniczne gwiazdy. Nie od dziś wiadomo, że hollywoodzkie postacie wyznaczają trendy w światowej modzie. Bardzo dużo kobiet czerpie inspirację zza Oceanu nie tylko w kwestiach stylizacji. Przemycane są również najnowsze typy dodatków i błyszczących akcesoriów. Dotyczy to nie tylko kobiet. Do mężczyzn ze
Stanów Zjednoczonych dotarła moda na luksusowe czasomierze czy chociażby krawaty. Tworzona na wzór biżuterii rodem z Hollywood celebrytka jest dziś jednym z najpopularniejszych segmentów w ofercie każdego renomowanego jubilera. Stanowią one podstawę dla delikatnych przywieszek, które przyjmują znaczenie symboliczne. Relatywnie często spotykamy przecież koniczynki, pióra, serduszka czy nawet przewróconą ósemkę, czyli dobrze znany każdemu znak nieskończoności.

Z czego jest wykonana oraz jak może być noszona celebrytka? Rozwiewamy Twoje wątpliwości!

Drobna biżuteria inspirowana stylem Hollywood w zdecydowanej większości wykonywana jest ze złota. O jej końcowej cenie świadczy dokładnie określona próba takiego kruszcu. Złoty łańcuszek celebrytka dostępny w sklepie Bovem stworzono z najwyższej jakości złota, opisanego popularną w branży jubilerskiej próbą 585. Zawiera ona 58,5% czystego metalu szlachetnego, a inne domieszki w składzie nie wpływają negatywnie na wygląd tego typu biżuterii. Warto podkreślić, że symbol 585 w specyfikacji produktu jest gwarantem pierwszorzędnej wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. Celebrytki mogą być wykonane także ze srebra. Niezależnie od kruszcu, z jakie powstał naszyjnik, jest to dodatek idealny na prezent dla każdej kobiety.

Naszyjnik celebrytka charakteryzuje się ogromną uniwersalnością. Można nosić go na przynajmniej kilka sposobów, a bardzo dużą zaletą tego typu biżuterii jest fakt, że pasuje ona do niemalże każdej stylizacji. Hollywoodzki dodatek jest świetnym podkreśleniem wizytowego outfitu z białą koszulą w roli głównej. Dobrze sprawdzi się także jako codzienna biżuteria, którą można założyć do pracy lub na spotkanie ze znajomymi. Gwiazdy kina bardzo często noszą celebrytki w zestawie z innymi naszyjnikami. Z tego powodu, taka biżuteria otwiera przed kobietą pole do stylizacyjnego popisu.

 

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe