Bije tylko słaby. Mężczyźni o przemocy wobec kobiet

  • 11.12.2019, 19:12
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
biala_wstazka_2019_stop_przemocy_wobec_kobiet.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mężczyźni z braniewskiej społeczności połączyli siły, by w krótkim spocie zamanifestować brak przyzwolenia dla jakiejkolwiek formy przemocy wobec kobiet.

10 grudnia zakończyła się kampania „Białej wstążki”. W działania, których celem jest powstrzymanie i przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, zaangażowane są kraje na całym świecie. Kampania została stworzona przez mężczyzn dla mężczyzn i ma wspierać wszelkie inicjatywy ukierunkowane na przeciwdziałanie wszelkim formom krzywdzenia kobiet.

W tegorocznej edycji braniewski Zespół Interdyscyplinarny, w skład którego wchodzą także policjanci, zaplanował szereg działań profilaktycznych. Jednym z nich było stworzenie krótkiego spotu, w którym mężczyźni – przedstawiciele różnych zawodów i profesji – deklarują swoje wsparcie dla kobiet, podkreślając tym samym swój sprzeciw wobec przemocy.

Także w ramach kampanii w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sikorskiego w Braniewie zorganizowano towarzyski turniej piłki siatkowej, promujący Ogólnopolski Ruch Mężczyzn na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy wobec Kobiet. Pięć sportowych męskich ekip nie rywalizowało o miejsca na podium, a o zwrócenie uwagi wszystkich na jakże ważne idee trwającej kampanii.

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe