Strażackie ćwiczenia w domu samopomocy. Ewakuacja mieszkańców

  • 09.12.2019, 12:44
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażackie ćwiczenia w domu samopomocy. Ewakuacja mieszkańców © KP PSP w Braniewie
ŻELAZNA GÓRA. Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze (gm. Braniewo).

Ćwiczenia strażackie poprzedziło spotkanie ze strażakami, na którym omówiono cele i zadania dla uczestników koncentracji gminnej OSP. W spotkaniu uczestniczył wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus oraz zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Krzysztof Bogusławski.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce pozorowanego pożaru prowadzili działania ratownicze dwutorowo, pracując wewnątrz budynku w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz wykorzystując pojazdy specjalne, z których podawano środek gaśniczy na konstrukcję dachu budynku.

System sygnalizacji pożarowej oznajmił dla osób przebywających w obiekcie o powstałym zagrożeniu. Personel rozpoczął ewakuację osób z zagrożonego obiektu, niezbędna okazała się pomoc strażaków. Po kilkudziesięciu minutach zmagań strażacy ugasili pozorowany pożar.

Na zakończenie strażackiej obecności kierownictwo placówki Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowało ciepły poczęstunek dla strażaków, którzy uczestniczyli w ćwiczeniach. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy-ochotnicy z OSP Gronowo, OSP Żelazna Góra, OSP Lipowina, OSP Frombork, strażacy Wojskowej i Państwowej Straży Pożarnej.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe