Człowiek leżał koło śmietnika. Uratował go przechodzień

  • 03.12.2019, 22:20 (aktualizacja 08.12.2019, 22:40)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Człowiek leżał koło śmietnika. Uratował go przechodzień
BRANIEWO. Ta historia mogłaby skończyć się zupełnie inaczej, gdyby nie właściwa reakcja mieszkańca Braniewa, który nie przeszedł obojętnie obok leżącego na ziemi mężczyzny.

W nocy z 2 na 3 grudnia, około godz. 3:00 nad ranem braniewscy policjanci zostali powiadomieni przez zaniepokojonego mieszkańca Braniewa, że koło śmietnika leży jakaś osoba. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

Po chwili funkcjonariusze dotarli do śpiącego na ziemi mężczyzny. Znajdował się on pod silnym działaniem alkoholu, nie mógł poruszać się o własnych siłach, miał przemoczone ubranie. W tym czasie padał śnieg, a temperatura spadła poniżej zera. Mężczyzna był także niekompletnie ubrany. Policjanci wiedzieli, że znajduje się on w warunkach, które zagrażają jego życiu. By zapewnić mu bezpieczeństwo postanowili odwieźć go do komendy, gdzie spędził noc.

Właściwa reakcja braniewianina, który nie przeszedł obojętnie obok potrzebującego pomocy zapobiegła tragedii. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, aby nie odwracali wzroku – nasza reakcja, jeden telefon powiadamiający policjantów, może uratować komuś życie.

 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe