Uczniowie-kadeci złożyli ślubowanie

  • 20.11.2019, 17:45
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Uczniowie-kadeci złożyli ślubowanie © arch. 9BBKPanc.
W obecności dowódcy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej płk. Dariusza Kosowskiego w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie odbyło się ślubowanie uczniów z klas pierwszych o profilu wojskowym.

Takie ślubowanie odbyło się już po raz piaty w historii szkoły. Klasy wojskowe w ZSB w Braniewie funkcjonują od 2014 roku. Szkolenie uczniów – kadetów – wspiera od początku 9BBKPanc. Dodatkowo w placówce realizowane są programy Ministerstwa Obrony Narodowej: „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” i „Informatyczne zielone garnizony”.

Dowódca 9 brygady wraz z dyrektorem ZSB Dariuszem Lisem wręczyli uczniom-kadetom z dwóch pierwszych klas wojskowych akty ślubowania. Dodatkowo wyróżniającym się uczniom ze starszych klas wręczyli akty mianowania na wyższy stopień.

— Mam nadzieję, że kolejnym waszym krokiem po zakończeniu nauki w szkole, będzie złożenie przysięgi wojskowej na sztandar 9 brygady — powiedział do uczniów-kadetów płk Dariusz Kosowski, zachęcając, by w przyszłości związali się z wojskiem na stałe.

 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe