Zostań celnikiem. Jest praca na granicy

  • 20.11.2019, 14:45
  • Inf. prasowa IAS w Olsztynie
Zostań celnikiem. Jest praca na granicy © IAS w Olsztynie
Trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie warmińsko-mazurskim. Kandydaci chętni do pełnienia służby mogą składać dokumenty do 26 listopada 2019 roku.

Na osoby, które z wynikiem pozytywnym przejdą poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, czeka 40 etatów w oddziałach celnych w Olsztynie (w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach), Iławie, Bezledach, Gołdapi, Gronowie i Grzechotkach a także w Dziale Dochodzeniowo-Śledczym oraz Dziale Realizacji i Służby Dyżurnej.

— Ciekawa praca, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji, korzystne warunki finansowe a także możliwość otrzymania emerytury po 25 latach służby – takie warunki oferuje chętnym Służba Celno-Skarbowa — mówi st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Jak wygląda rekrutacja?
Proces kwalifikacyjny do służby składa się z kilku etapów:

  • złożenie kwestionariusza osobowego a także innych dokumentów,
  • test wiedzy,
  • test psychologiczny i kompetencyjny,
  • rozmowa kwalifikacyjna,
  • ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do Służby w Służbie Celno-Skarbowej.

Wymagane kryteria do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej
Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może być osoba będąca obywatelem polskim, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, korzystająca z pełni praw publicznych, ciesząca się nieposzlakowaną opinią, posiadająca stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku, nie karana.

Warunki pełnienia służby
Do zadań na stanowiskach, na które prowadzona jest rekrutacja należeć będzie m.in. obsługa zgłoszeń celnych, kontrola celna podróżnych, towarów i środków przewozowych, obsługa urządzeń RTG do prześwietlania bagażu, wymiar należności celnych i podatkowych, prowadzenie kontroli celno-skarbowych, wszczynanie oraz prowadzenie postępowań
o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.
Na osoby, które rozpoczną służbę w Służbie Celno-Skarbowej czekają liczne szkolenia umożliwiające zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, a co za tym idzie dają szerokie możliwości rozwoju zawodowego.

Wynagrodzenie
Pensja nowo zatrudnionego funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej po przyjęciu do służby to uposażenie zasadnicze oraz różnego rodzaju dodatki i premie – np. dodatek za stopień służbowy, dodatek za wieloletnią służbę, dodatek kontrolerski, dodatek za służbę w porze nocnej, dodatek za przedłużony czas służby oraz inne uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami i umiejętnościami, a także nagroda roczna (czyli tzw. trzynastka). Kolejnym atutem zatrudnienia jako funkcjonariusz w Służbie Celno-Skarbowej jest dodatkowy urlop wypoczynkowy oraz możliwość nabycia praw do emerytury mundurowej.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w umundurowanej formacji, jaką jest Służba Celno-Skarbowa funkcjonująca w ramach Krajowej Administracji Skarbowej, powinny zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi prowadzonego naboru, które dostępne są na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie w zakładce Ogłoszenia/Nabór/Oferty pracy i służby w KAS.

Inf. prasowa IAS w Olsztynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Atlas62e
Atlas62e 23.11.2019, 20:28
Kolejna służba po SG mającą problem z nową kadrą. Nic dziwnego pieniądz marny, odpowiedzialności i obowiązków kupa. Praca w tych służbach to już nie jest niestety zaszczyt...
Bezrobotny
Bezrobotny 20.11.2019, 16:31
Ale poprosze konkretnie ile tego wynagrodzenia? 2300 czy 2500 na reke.
Warmii
Warmii 27.11.2019, 01:56
Oj tam przecież kiedyś ludzie za darmo pracowali a teraz.... a teraz pieniędzy by jeszcze chcieli.

Pozostałe