Bez obaw. To tylko trening ostrzegania

  • 19.11.2019, 20:00 (aktualizacja 19.11.2019, 20:15)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Bez obaw. To tylko trening ostrzegania
Głośne syreny alarmowe? Uspokajamy, to nic groźnego – to tylko trening powszechnego ostrzegania wojsk i ludności cywilnej.

W czwartek (21 listopada), w godzinach od 8:00 do 15:00 w Braniewie zostanie przeprowadzony trening powszechnego ostrzegania wojsk i ludności cywilnej o zagrożeniu uderzeniami z powietrza.

Podczas treningu, możliwe jest ogłaszanie sygnałów alarmowych (głośne użycie syren alarmowych), zgodnie z tabelą rodzajów alarmów, sygnałów alarmowych, określonych w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r, w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r, poz. 96).

Sygnały należy potraktować jako ćwiczebne i nie podejmować z tego tytułu żadnych działań.

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe