Policjanci i funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej na wspólnym patrolu

  • 16.11.2019, 19:39 (aktualizacja 16.11.2019, 19:41)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Policjanci i funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej na wspólnym patrolu © KPP w Braniewie
Skontrolowanych 25 wędkarzy oraz nałożony jeden mandat – to efekt wspólnego patrolu policjantów oraz funkcjonariuszy Społecznej Straży Rybackiej. Szczególna uwaga kontrolujących skupiona była przede wszystkim na przestrzeganiu przepisów uprawniających do połowu ryb.

Już po raz kolejny w tym roku policjant z braniewskiej komendy oraz funkcjonariusz Społecznej Straży Rybackiej wyruszyli na wspólną kontrolę. Patrol sprawdzał wody należące do koła wędkarskiego nr 10.

Funkcjonariusze weryfikowali czy przepisy uprawniające do połowu ryb są przestrzegane m.in. wzdłuż rzeki Pasłęki na odcinku Braniewo-Nowa Pasłęka, na jeziorze Pierzchalskim oraz kanale elektrowni.

Podczas służby skontrolowano 25 wędkarzy. Jednego z nich za brak karty wędkarskiej ukarano mandatem karnym. Pięciu natomiast za inne wykroczenia pouczono.

Do grona Społecznej Straży Rybackiej należy dwóch policjantów. Współpraca miała swój początek ponad 20 lat temu. Przez kilkanaście lat braniewscy funkcjonariusze czynnie wspierali działania strażników, które ukierunkowane są na przeciwdziałanie wodnemu kłusownictwu, kontrolę wędkujących oraz łowisk. Braniewski funkcjonariusz asp. szt. Sławomir Kwilosz – policyjny technik kryminalistyki, od 11 lat jest komendantem Społecznej Straży Rybackiej. Tylko w 2018 r. funkcjonariusze odnotowali ponad 20 wspólnych patroli, które skutkowały nałożeniem kilkunastu mandatów za popełnione wykroczenia oraz wszczęciem trzech spraw przeciwko osobom łamiącym przepisy o rybactwie śródlądowym.

 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mateusz
Mateusz 16.11.2019, 19:58
Szkoda ze tak myśliwych policja nie kontroluje ;)

Pozostałe