Odkryto ludzkie szczątki. Remont wstrzymany

  • 08.11.2019, 15:10 (aktualizacja 08.11.2019, 16:19)
  • Wojciech Andrearczyk
Odkryto ludzkie szczątki. Remont wstrzymany © Wojciech Andrearczyk
W trakcie remontu ulicy Kościuszki w Braniewie pracownicy firmy zajmującej się remontem drogi odkryli ludzkie szkielety. Kości znaleziono tuż przed wejściem do kościoła pw. Św. Trójcy. Do tej pory spoczywały one pod chodnikiem, który wiódł tamtędy.

Na ludzkie szczątki trafiono w październiku. O znalezisku poinformował archeolog nadzorujący prace na całym odcinku długości prac. Konserwator zabytków natychmiast wstrzymał prace. Przeprowadzono przetarg i wyłoniono firmę archeologiczną, która otrzymała pozwolenie na przeprowadzenie badań archeologicznych (w granicach tej inwestycji).

Jak udało nam się ustalić, są to luźno położone i przemieszane kości ludzkie, mogące pochodzić z różnego okresu. Najprawdopodobniej pochodzą z cmentarza, który znajdował się w pobliżu tego kościoła. Również najprawdopodobniej w trakcie licznych prac prowadzonych w różnych okresach, część ludzkich szczątków została zebrana i złożona w jedno miejsce.

Całe znalezisko zostanie udokumentowane, szczątki zaś zostaną zebrane. Ciężko będzie przeprowadzić dokładniejszą analizę, gdyż miejsce to było wielokrotnie niszczone.

Nie wiemy na razie, jak długo potrwają prace archeologiczne i do kiedy wstrzymany zostanie remont ulicy.

 


 

Czekamy na Wasze informacje!
Tę informację otrzymaliśmy od pani Moniki — DZIĘKUJEMY!
Czekamy także na Wasze wiadomości, zdjęcia i filmy!
Tel./SMS/MMS: 501 08 02 96
Mail: [email protected]
Facebook.com/portalbraniewo
Twitter.com/portalbraniewo

 

 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe