Pomógł nos Dina. Rekordowy przemyt w Grzechotkach

  • 07.11.2019, 11:43 (aktualizacja 07.11.2019, 11:45)
  • st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Pomógł nos Dina. Rekordowy przemyt w Grzechotkach © IAS w Olsztynie
Celnicy z Grzechotek udaremnili próbę przemytu niemal 7,5 tys. paczek papierosów. Była to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych na przejściu granicznym w Grzechotkach od czasu jego powstania.

W ostatni weekend października na przejściu granicznym w Grzechotkach zjawił się Rosjanin podróżujący Mercedesem ML 350. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej skierował samochód do rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam użyty do przeszukania pies Dina wskazał miejsca ukrycia papierosów.

Okazało się, że papierosy były praktycznie we wszystkich częściach pojazdu, w podłodze, zderzaku, nadkolach, klapie bagażnika, kokpicie, podłużnicach i progach pojazdu. Mercedes był bardzo profesjonalnie przygotowany do przemytu. Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 149 tys. sztuk papierosów (prawie 7,5 tys. paczek).

Była to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych na przejściu granicznym w Grzechotkach od czasu jego powstania. Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, wystąpiono też z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższe 3 lata nie wjedzie na terytorium Strefy Schengen. Pojazd natomiast odholowano na celniczy parking.

st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marian
marian 11.11.2019, 19:08
Przecież ruskie nie wożą papierochów !!! ;)

Pozostałe