Inteligentny dom poprawi Twoje bezpieczeństwo. Zobacz, w jaki sposób stworzyć takie miejsce

  • 04.11.2019, 18:08
  • Artykuł partnera
Inteligentny dom poprawi Twoje bezpieczeństwo. Zobacz, w jaki sposób stworzyć takie miejsce
Każdy z nas lubi czuć się bezpiecznie. Zwłaszcza we własnym domu. Wnętrza wyposażone w urządzenia typu smart charakteryzują się zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. Nie tylko zewnętrznego, ale także wewnętrznego.

Ochrona przed niechcianym wtargnięciem do domu jest ważna, jednak nie można zapominać o odpowiedniej protekcji wewnątrz lokum. Podpowiadamy, w jakie urządzenia warto wyposażyć nowoczesny i inteligenty dom.

Nowoczesny wideodomofon IP/WiFi pozwala Ci kontrolować to, co dzieje się na zewnątrz

Dla potencjalnego rabusia nie ma znaczenia, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym czy na rozbudowanym blokowisku. Największe niebezpieczeństwo zawsze przychodzi do nas z zewnątrz. Podstawowym narzędziem, które znacznie podnosi poziom ochrony domowników jest domofon. To on umożliwia nam rozpoznanie osoby znajdującej się po drugiej stronie budynku. W tej chwili całkowicie odchodzi się od korzystania z bramofonów analogowych, a cyfrowe urządzenia powoli
zastępowane są nieco nowocześniejszym i bardziej funkcjonalnym sprzętem. Wideodomofon IP/WiFi pozwala na uzyskanie obustronnej łączności audio oraz na jednostronny przekaz obrazu. Dodatkowym atutem innowacyjnego domofonu Wi-Fi z kamerą jest możliwość sparowania go z dowolnym innym urządzeniem pracującym na systemie operacyjnym Android lub iOS. Jakie niesie to za sobą korzyści? Nowoczesny wideodomofon, produkowany m.in. przez firmę 5Tech, może być kompleksowo obsłużony z poziomu smartfona lub tabletu. W dowolnym miejscu w mieszkaniu uzyskamy podgląd tego, co dzieje się za naszymi drzwiami wejściowymi. Ekran telefonu komórkowego pozwala także na rozpoczęcie nagrywania, zrobienie zdjęcia oraz na zwolnienie blokady elektromagnetycznej, która odpowiada za zabezpieczenie bramy.

Nowoczesny dom kieruje się dobrze znaną zasadą. Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Odpowiednie zabezpieczenie drzwi frontowych i furtki to jednak nie wszystkie czynności, jakie możemy wykonać przy podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa we własnym domu. Interesującym tematem wydają się być inteligentne gniazdka Wi-Fi. Umożliwiają one zarządzanie dopływem prądu. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku takich urządzeń, jak lodówka, telewizor czy chociażby zmywarka. Są one podpięte non stop pod sieć. Użytkownik takiego dodatku jest w stanie samodzielnie kontrolować zużycie energii elektrycznej, co bezpośrednio przekłada się na zaoszczędzenie pieniędzy oraz zminimalizowanie ryzyka niebezpiecznych spięć. Podstawą wyposażenia każdego smart domu powinien być też czujnik temperatury lub urządzenia, wykrywającego dym. Instalacja takiego sprzętu może uchronić nas przed pożarem wywołanym np. przez domowy kominek, opalany drewnem.

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe