Akcja „Znicz 2019”. 7 pijanych, 77 za szybko

  • 04.11.2019, 15:33
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Akcja „Znicz 2019”. 7 pijanych, 77 za szybko
Ponad 150 skontrolowanych pojazdów, 7 zatrzymanych pijanych kierowców, ujawnionych ponad 90 wykroczeń drogowych – to wynik policyjnych działań „Znicz 2019” na terenie powiatu braniewskiego.

Od 31 października do 3 listopada trwały wzmożone działania policyjne w ramach akcji „Znicz 2019”. Na głównych trasach powiatu braniewskiego, drogach dojazdowych do miast oraz w okolicach cmentarzy policjanci drogówki dbali o porządek w ruchu drogowym i bezpieczeństwo podróżujących. Uwaga policjantów skupiła się na eliminowaniu utrudnień w ruchu poprzez jego upłynnianie oraz na objęciu nadzorem głównych ciągów dróg w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów.

W ciągu kilku dni funkcjonariusze skontrolowali ponad 150 pojazdów. W ramach działań ujawnili także ponad 90 wykroczeń drogowych, spośród których aż 77 dotyczyły przekroczeń dozwolonych prędkości. Trzykrotnie mundurowi decydowali o sporządzeniu wniosku o ukaranie do sądu. W trakcie służby policjanci uniemożliwili także dalszą jazdę 7 pijanym kierowcom.

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe